Таку думку висловив для видання National Interest професор з нацбезпеки США, віце-президент аналітичного центру Інститут Лексінґтона Ден Гурей, пише "Радіо Свобода".

За словами професора, що донині більшість рекомендацій для НАТО перед російською загрозою полягала у посиленні наземних військ на Сході.

Однак він називає є 5 важливих кроків, що повинні стати основою для США та НАТО у посиленні стримування та стабільності в Європі.

По-перше, посилити дії РСР – розвідки, спостереження та рекогностування. Гурей наводить приклад, що коли командувач НАТО генерал Філіп Брідлав доповідав у Сенаті, він зазначив що російські військові операції в Україні та загалом в регіоні, показали критичні прогалини у розвідці та аналітичних потужностях НАТО.

Серед причин слабкої розвідки називає повільне інвестування у розвідувальну техніку та центри аналізу розвідданих НАТО.

По-друге, наростити повітряні війська НАТО. Гурей вважає авіацію найгнучкішим інструментом в арсеналі НАТО. За його словами, повітряні війська будуть критично необхідними для знищення систем обмеження доступу у Калінінграді та інших місцях.

Експерт наполягає на покращенні логістики та інфраструктури для військово-повітряних сил. Гурей каже, що це необхідно, беручи до уваги перехід НАТО на авіацію 5-го покоління, включно з новітніми літаками-винищувачами F-35.

Читайте також: Чалий розповів, коли США можуть дати Україні летальну зброю

По-третє, серйозно підійти до питання щодо створення інтегрованої системи ПРО – протиракетної оборони. На думку автора, таких об’єктів мають бути десятки, щоб протистояти військово-повітряним силам Росії.

По-четверте, треба відновити електронне озброєння. Росія показала і в Грузії, і в Криму, і на Донбасі дуже високу здатність маніпулювати та втручатися у системи зв’язку між урядом, військовими та населенням. Вони також активно застосовували вибухові пристрої з дистанційним управлінням.

Експерт вважає, що НАТО необхідно посилити не тільки електронні системи озброєння, а й підібрати кваліфікований особовий склад для ведення таких операцій. У НАТО припинили використання електронного озброєння після "холодної війни", це потрібно виправляти, наголосив Гурей.

По-п’яте, модернізація ядерних сил та доктрини їх використання у США та НАТО.

У статті професор пише, що "НАТО та США повинні визнати абсолютним пріоритетом потребу відновлення сильних, надійних "ступенів ескалації", які мають бути чіткими та передбачати відповідь на будь-яку загрозу".

Читайте також: Третю світову Путін готовий розпочати в будь-який момент, – генерал НАТО