На це сподівається голова правління громадського об'єднання "За демократію через право", член Венеціанської комісії від України (2009-2013 роки) Марина Ставнійчук. Водночас в інтерв'ю "Апострофу" вона назвала неоднозначним рішення надати особливий статус окремим районам Донбасу.

Згідно з мінськими домовленостями, ми взяли на себе зобов'язання в рамках децентралізації врегулювати статус неконтрольованих Україною районів Донбасу. Але не варто забувати про проблеми анексованих Криму і Севастополя. Чи дасть нинішній конституційний процес відповіді на всі поставлені перед Києвом питання, подивимося. По ідеї ми повинні, наприклад, запропонувати кримчанам набагато вигідніші конституційні умови, ніж обіцяє їм Росія. Це б дало надію, що населення повернеться на бік України,
— вважає експерт.

За словами Ставнійчук, Україна отримає не характерну для себе ситуацію, закріпивши у Конституції спецстатус частини Донецької та Луганської областей.

"Нам потрібно говорити про застосоване лише до одного регіону забезпечення соціально-економічних, мовних та інших потреб людей, які там проживають. Чесно кажучи, нам треба було спочатку не погоджуватися на особливий режим місцевого самоврядування на цих територіях, адже незрозуміло, чому окремим районам в окремих регіонах будуть надані преференції, а іншим ні...", — зауважила вона.

Нагадаємо, через анексію Криму Україні завдали збитків на суму 150 мільярдів доларів.