Таку думку в коментарі сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"У юристів є цинічний вираз: судова перспектива справи. Справу можна відкрити на кого завгодно. А судове рішення — зовсім інше. Те, на підставі чого НАБУ і ГПУ хочуть заарештувати Онищенка, це складне мафіозне газове господарство, в якому сидять великі, дуже багаті люди і всі наші олігархи. Почнуть з розборок у газовому господарстві і завдання збитків, а поступово перейдуть на якісь суто кримінальні справи. Як ловили Геннадія Корбана: його почали звинувачувати у вбивстві, а перейшли до крадіжки волонтерських грошей", — зазначив він.

Читайте також: Онищенко вже втік з України, — нардеп

При цьому, підкреслює політолог, цікаве питання: чому взялися саме за Онишенка?

Ця людина опинилася між великими олігархічними об'єднаннями. Грубо кажучи, це трішечки договірний матч. При цьому Рінат Ахметов, Ігор Коломойський і Дмитро Фірташ не постраждають. Постраждає імперія Онищенко. Це зручно і президенту, який показує результат разом із генпрокурором Юрієм Луценком. І олігархам, тому що газових грошей на всіх не вистачає,
— переконаний Віктор Небоженко.

Що стосується зняття депутатської недоторканності з Олександра Онищенка, то, за словами Небоженка, шансів 50 на 50. Доля голосування, на його думку, залежатиме від рішення олігархів.

Якщо вони здають Онищенка, то так. Але він уже буде далеко, а хтось буде рахувати гроші за вивезення його за кордон. Онищенко ж заявив, що з нього вимагали 500 тисяч доларів за закриття справи. І всі будуть задоволені. Онищенко виїде, генпрокурор, який на наших очах показав, що бореться з корупцією. І президент. Не бачу далекосяжних наслідків. Його справа буде викручуватися так, щоб не торкнутися святих речей в Україні — олігархічної власності,
– підкреслив Віктор Небоженко.

Нагадаємо, 15 червня антикорупційний прокурор Назар Холодницький підготував і передав генпрокурору матеріали для арешту Онищенка. Нардепа звинувачують у зловживанні при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".

Читайте також: Луценко вирішив арештувати нардепа: просить дозволу в Ради