Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

Читайте також: Активну роль в розвитку подій у Вірменії відіграє Росія, — експерт

З одного боку, зазначає політолог, Пашинян зустрівся з послом РФ у Вірменії Іваном Волинкіним і запевнив, що в учасників акції протесту немає жодних геополітичних мотивів і антиросійських настроїв. Вони просто хочуть оновлення Вірменії.

З іншого, говорить Димов, Росія поки не втручається у конфлікт, можливо, тому, що Москва все одно розуміє, що і далі впливатиме на Вірменію, оскільки вона затиснута лещатами між Туреччиною і Азербайджаном. Тому Єреван мало на кого може покладатися, окрім Росії. Плюс екс-прем’єр Серж Саргсян, який пішов у відставку через акції протесту, в 2013 році відійшов від євроінтеграції, підписав угоду про входження в Митний союз, Євразійське економічне співтовариство і оборонні структури, які створила РФ і якими вона керує.

Водночас, зауважує фахівець, у Росії є потужний чинник впливу на Вірменію – Нагірний Карабах.

Кремль може штучно створити ескалацію в Нагірному Карабасі і примусити сісти за стіл переговорів Саргсяна і Пашиняна. Але, якщо Пашинян отримає пост прем’єра і більшість в парламенті, то би міг піти на переговори з Азербайджаном за посередництва ЄС і без Росії і перезавантажити стосунки з Баку. Але хто примусить Росію прибрати свою військову базу з Ґюмрі (адмінцентр Вірменії – "24")? Кремль у такому випадку просто створить з Ґюмрі чергове Придністров’я,
– вважає Валерій Димов.

Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. До проведення дострокових парламентських виборів у Вірменії лідер опозиції та протестів у Єревані Нікол Пашинян хоче очолити тимчасовий уряд.