Таку думку в коментарі виданню Обозреватель висловив аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко.

Як на мене, то запропонований варіант із дворівневою Європою є досить розумним. Він дає можливість зберегти цілісність Євросоюзу та дарує можливість демократизувати його так, щоб можна було почути голос кожної країни. Але на те, щоб внести зміни в установчі договори піде дуже багато років,
– сказав він.

Експерт вважає, що крім вищезгаданого варіанту, існує ще кілька шляхів виходу із кризи, що склалася.

"Перший варіант – це продовження Brexit. Інші країни будуть потроху випадати, наслідуючи британський приклад. Другий варіант – розкол на дві групи. В одну з них увійдуть південні країни, схильні до протекціоністських заходів, а в іншу – схильні до більш жорстких заходів у питаннях фінансової дисципліни. А ще два варіанти – це зміцнення зв'язків між країнами союзу або навпаки передача більших повноважень установ ЄС національним урядам", – пояснив експерт.

Читайте також: Угорщина відповіла на заклик вигнати її з ЄС

Ярошенко вважає, що зараз дуже важко спрогнозувати, яке місце в такому Євросоюзі може отримати Україна, але, теоретично, це повинно спростити завдання щодо вступу.

Поки що дуже важко спрогнозувати, яке місце відводиться третім країнам, адже зараз Євросоюз переживає великі зміни, викликані концептуальними розбіжностями. Тому говорити про статус України можна буде тільки після того, як буде вироблено певний проект, де буде вказано, яке місце відводиться таким країнам, як наша,
– сказав експерт.

Ярошенко вважає, що у дворівневому ЄС може утворитися група із Польщі, Румунії та Балтійських країн, які лобіюватимуть зближення з Україною.

"Але поки що це лише припущення, оскільки цей проект ще не народжений", – резюмував аналітик.

Нагадаємо, видання The Financial Times повідомило, що створення дворівневого ЄС вирішить проблему Brexit і є велика ймовірність того, що до союзу з часом приєднається Україна.