Про це повідомляє Главком. На думку видання, Баширов буде займатися не тільки внутрішньокримськими проблемами, але й буде працювати за спеціальністю: рейдерити окупований Донбас.

Вважається, що Баширов має пряме відношення до російських спецслужб. На початку нульових було прийнято брати в штат великих енергетичних компаній представників силовиків, які вирішували питання зі входом до деяких кабінетів, надавали посередницькі послуги, ну, й робили те, що не могли собі дозволити справжні бізнесмени.

До того, як опинитися в кріслі глави сепаратистського "уряду" в Луганську, Марат Баширов вже мав досвід роботи на українському напрямку. У 2010 році він в якості менеджера російської корпорації "Комплексні енергетичні системи" (КЕС), в інтересах "Газпрому" брав участь у "віджиманні" п'яти великих облгазів, які контролювала компанія "Газекс-Україна". Завдання Баширова було в тому, щоб не тільки прибрати керівництво компанії, але й забезпечити перепродаж пакетів акцій облгазів "Реновой" "Газпрому". Тоді український менеджмент "Газекс-Україна" заблокував купівлю-продаж облгазів.

Друга спроба була вже в якості "прем'єра" в "Луганській народній республіці" (з 4 липня 2014 до 20 серпня 2014), яка запам'яталася загалом рейдерством і віджиманням власності. Як повідомляє "Донбас-онлайн", саме Баширов особисто давав вказівки вивезти до Росії цінне обладнання з МПО "Імпульс", ТОВ "НП "Зоря","Луганського патронного заводу". Коли Баширов був "прем'єром" "ЛНР", була здійснена спроба встановити оперативний контроль над ПрАТ "ЛИНІК", Попаснянським вагоноремонтним заводом, Стахановським феросплавнмм заводом і Первомайським електромеханічним заводом.

За часів "уряда Баширова" мародерство в Луганській області було поставлено на широку ногу. Українські правоохоронні органи мають докази за більш ніж двадцятьма епізодами захоплення чужої власності в великих розмірах та вивезенні її за межі України, де фігурує прізвище Баширова. Цього цілком достатньо, щоб передати матеріали слідства в Міжнародний кримінальний суд.

Як зазначає Главком, після того як Баширов офіційно "засвітиться" в Сімферополі, цілком можливо, що МВС подасть його в міжнародний розшук як терориста. Одним словом, замість курортної синекури в Криму, Баширова чекає камера в Гаазі.