29 березня президент Зеленський своїм указом звільнив з посади заступника голови Офісу президента Андрія Смирнова. Тепер, за повідомленням ЗМІ, стало відомо, що посадовцю оголосили про підозру.

Дивіться також Готував захоплення Вовчанська: СБУ викрила інформатора Росії на півночі Харківщини

Викрили на корупції

Так, "Українська правда" із посиланням на кілька співрозмовників у правоохоронних органах пише, що колишньому заступнику Андрія Єрмака Андрію Смирнову повідомили про підозру у незаконному збагаченні.

Зазначимо, що в Офісі президента на посаді заступника Смирнов перебував з осені 2019 року.

У 2022 чиновник потрапив у скандал. Тоді вийшло розслідування "Української правди". Там йшлося про те, що брат Андрія Смирнова нібито придбав квартиру та земельну ділянку в Карпатах за ціною, значно нижчою за ринкову. Загальна сума майна становила чверть мільйона доларів. Також брат керівника ОП начебто придбав апартаменти площею 100 квадратних метрів у житловому комплексі "Авалон-37" за понад 1,6 мільйона гривень, тоді як ринкова вартість такого житла коливається в межах 6 мільйонів гривень.

Викрито корупційну групу, яку очолював ексрадник ОП

  • На початку квітня НАБУ повідомило про викриття групи, яка заволоділа 95 мільйонами гривень на закупівлі трансформаторів для Укрзалізниці. Ця група діяла група від 2021 року та намагалася контролювати кошти Укрзалізниці.
  • У червні – грудні 2022 року керівник цієї групи Артем Шило, колишній радник Офісу Президента й надалі співробітник СБУ, через підконтрольних службових УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів.
  • Під час розслідування з'ясувалося, що постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю.
  • Крім того, Шило відхиляв пропозиції інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами, пояснюючи це листом СБУ "Щодо загроз державній безпеці". Водночас тендер начебто "виграла" компанія, яка мала зв'язки з Росією. Втім, цей факт Шило проігнорував.
  • Загалом Укрзалізниця зазнала збитків на суму 94,7 мільйона.