Туманні перспективи

Здавалось, творці аристократичної гри неодмінно повинні домінувати у відкритій Ері. Та Туманний Альбіон так і залишався “туманним”, не даруючи світу великих тенісистів. Доки вперше у 2004 році гучно про себе не заявив шотландський хлопчина.

Тоді Маррей у 17-річному віці вперше зробив крок до визнання. У фіналі Відкритого чемпіонату Америки серед юніорів Енді переграв українця Сергія Стаховського. А далі АТР-Тур, і лише за один рік Енді залишив позаду майже 350 сходинок, міцно закріпившись у середині першої сотні.

Турнір за турніром Маррей набирав досвіду та вміння, а разом з тим і зростала віра усієї Британії, що ось нарешті з'явився той, хто по-справжньому відвоює “тенісний олімп”.

Зліт

У 2008 та 2009 роках Маррей завоював 11 титулів і увірвався в першу десятку найкращих на планеті. Одна з найважливіших перемог Енді - тріумф на домашньому трав’яному турнірі Queen's Club Open у 2009-му. З 1938 року господарям кортів ніяк не вдавалось повернути титул на батьківщину. І саме Маррей зробив це.

Перед потужними та різкими ударами шотландця не міг встояти ані Роджер, ані Рафа, ані Джоковіч. Та от біда, у самі відповідальні моменти Енді вистачало усього, окрім психологічної стійкості. Саме ця його найбільша проблема завадила здобути такий бажаний перший "мейджор". Маррей тричі грав у фіналах "Гренд Слему", двічі Australian та US Open, і усі ці рази з понуреною головою та розчарованим поглядом покидав корт.

Найвищим досягненням Марея є друга сходинку у рейтингу ATP, і це наразі найкраще досягнення британців у відкритій Ері. У Енді немає жодного титулу "Великого шолома", та Британія продовжує вірити. І не лише Британія.

Віра, надія, Єлизавета

У 2010-му на "Вімблдоні" на трибуни прийшла підтримати Маррея сама королева Єлизавета ІІ. Уся країна була шокована. Адже востаннє така визначна подія відбулась у далекому 1977 році. Це неабияк надихнуло Маррея. Втім йому знову трошки не вистачило і вдруге поспіль він зупинився у півфіналі.

Зараз у Енді 19 титулів і йому лише 24. А Британія що раз більше вірить та сподівається.