Вибух прогримів у будинку, в якому живе матір колаборанта. Він щоранку приходив до цього будинку, однак сьогоднішній візит "став особливим". Інформацію про це підтвердив міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

Зауважте В Україні заарештували першого мера-колаборанта: він допомагав окупантам на Київщині

Гауляйтер був не сам

Колаборант та зрадник Андрій Шевчик, якого російські окупанти призначили так званим "головою військової адміністрації", був із двома охоронцями. Обоє в реанімації.

Дмитро Орлов наголосив, що ніхто з мешканців під'їзду не постраждав, з чого можна зробити висновок, що зрадника чекали там і "вдарили прямо в ціль".

Всі обставини події з'ясовуються, але маємо точне підтвердження, що під час вибуху отримали поранення самопроголошений голова "народної адміністрації" Шевчик і його охоронці. Вони госпіталізовані до лікарні з травмами різного ступеня важкості. Під час вибуху ніхто з мешканців під’їзду не постраждав. З цього можна зробити очевидний висновок, що чекали саме на колаборанта і ударили точно та прицільно,
– наголосив Орлов.

Місцеві ЗМІ припускають, що це окупанти вирішили прибрати колаборанта, бо той не впорався "зі своїми обов'язками" – йому доручили провести перепис населення у місті для проведення референдуму, але через опір місцевого населення йому не вдається цього зробити.

Відкинуло і прибило дверима

Унаслідок вибуху гауляйтера Шевчика відкинуло на 5 метрів, а на додачу ще й прибило залізними дверима. Окупанти, які були біля під'їзду, настільки сильно злякалися, що почали хаотично стріляти у різні сторони.

Андрій Шевчик зараз у важкому стані в реанімації. Місцеві активісти уже думають, хто зі зрадників буде наступним.

Вибух в під'їзді в Енергодарі / Фото телеграм-каналу "Енергодар сьогодні"

Останні новини з Енергодару

Місто Енергодар на Запоріжжі зараз перебуває під російською окупацією. Однак місцеве населення чинить сильний спротив. Наприклад, після викрадення начальника пожежно-рятувального загону Енергодара Віталія Трояна місцеві пожежники вийшли на мітинг, який силою розігнали окупанти. Президент Володимир Зеленський подякував пожежникам за спротив окупації та наголосив, що це важливий компонент нашої перемоги.

Окупанти в Енергодарі отримали вказівку готуватися до псевдореферендуму. Для того, щоб створити картинку для пропаганди про те, що нібито мешканці міста "хочуть приєднатися до Росії", загарбники викрадають людей. Відомо вже про щонайменше 6 викрадених чоловіків.

Крім того, в Енергодарі розташована найбільша в Європі Запорізька АЕС. Окупанти мають намір привласнити собі електростанцію. Щобільше, віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін, який приїхав до тимчасово окупованого Мелітополя цинічно заявив, що країна-окупант готова постачати електроенергію із ЗАЕС до України.

До теми – росіяни готують псевдореферендум в Енергодарі: дивіться відео