Російський віцепрем'єр приїхав в окупований Мелітополь

Відповідну заяву зробив віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін, який приїхав до тимчасово окупованого Мелітополя. Він цинічно сказав, що Росія готова продавати Україні електроенергію із Запорізької АЕС, яку росіяни захопили.

До речі Із ЗАЕС звільнили 3 працівників за участь у влаштованій окупантами акції "Безсмертний полк"

Енергоелектрика – це такий товар, який неможливо покласти на склад. Тому якщо енергосистема України буде готова приймати і оплачувати гроші, значить працюватимемо, не буде приймати – (АЕС – 24 канал) працюватиме на Росію,
– сказав Хуснуллін.

Російський віцепрем'єр також заявив, що Росія не "турбуватиметься щодо того, куди продати електроенергію".

Росія хоче ввести рубль на окупованих територіях Запоріжжя

Під час поїздки у Запорізьку область Хуснуллін сказав, що "перспектива регіону – працювати у нашій дружній російській сім'ї".

Також він повідомив про плани окупаційної влади запустити рубль на Запоріжжі. За його словами, на окупованих територіях Запоріжжя людям почнуть платити зарплати та пенсії у рублях вже у травні.

Енергоатом відповів російському віцепрем'єру

У пресслужбі українського Енергоатому вирішили відповісти на цинічні заяви Хуснулліна. Там звернули увагу на безглуздість російської риторики.

Зокрема, в Енергоатомі повідомили, що ЗАЕС перебуває в українській мережі та під контролем українських спеціалістів. Також повідомляється, що енергосистема України не має фізичних зв'язків з енергосистемою Росії.

Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в Росію наразі фізично неможливе,
– йдеться у повідомленні.

Щобільше, в Енергоатомі попередили Кремль, що будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС буде означати акт ядерного тероризму.

Там додали, що російські чиновники можуть обіцяти постачання будь-якої електроенергії хіба що затонулому крейсеру "Москва".

"Оскільки українська мережа від'єднана від Росії та Білорусі, російські чиновники можуть обіцяти постачання будь-якої електроенергії хіба що крейсеру "Москва". Кажуть, у нього перебої з живленням і обмежена мобільність", – резюмували в Енергоатомі.

Росія захопила ЗАЕС

Дізнайтесь більше – росіяни заборонили керівникам ЗАЕС виїжджати з Енергодару: дивіться відео