Блінкен зауважив, що США повинні допомогти Україні з цим справитись. Про це кандидат у держсекретарі сказав під час сенатських слухань, повідомляє "Голос Америки".

Цікаво Мільярди гривень збитків: скільки Україна недоотримує через корупцію на митниці

За словами Блінкена, головна зовнішня загроза України – Росія. Однак навіть якщо розв'язати цю проблему – внутрішня загроза є не менш небезпечною.

Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну,
– запевнив Блінкен.

"Навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм (Україні – 24 канал) буде дуже важко збудувати життєздатну демократію", – запевнив Блінкен.

Блінкен: Корупція – рушій конфліктів у світі

Кандидат у держсекретарі США наголосив, що корупція завжди руйнує розвиток держав та створює конфлікти у світі. Деякі супротивники навіть використовують корупцію як інструмент зброї.

"Однак це також є слабке місце наших супротивників. За всіма напрямками ми маємо бути більш зосередженими і забезпеченими, щоб боротися з корупцією", – пояснив Блінкен.

Корупція в Україні: що каже президент

  • Володимир Зеленський у грудні 2020 року коментував корупційну проблему в Україні. Тоді він запевнив, що ЄС та Захід визнають, що "верхівка" України хабарів не бере.
  • Попри це, в Україні намагаються побороти корупцію повністю.
  • Зеленський висловив сподівання, що до кінця своєї каденції українці зможуть побачити знищення корупції вже у середній ланці. Це станеться за умови повної цифровізації держави.