Так, компанія "Епіцентр" передала медикам Хмельницького обласного лабораторного центру сучасне обладнання для діагностики цього небезпечного захворювання. Дотепер ця область була єдиною в країні, де не було належного устаткування.

"Є величезна потреба у різноманітних матеріальних засобах і соціально-відповідальний бізнес відгукнувся", – розповів голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет.

Надсучасний апарат вже за 5-6 годин дозволяє виявляти РНК вірусу, що сприяє оперативній ізоляції уражених та швидкому пошуку кола контактних осіб. По завершенню епідемії прилад також можна буде використовувати для діагностики вірусних гепатитів та грипу А та Б.

Подібних ампліфікаторів в Україні лише п'ять. Його вартість – майже мільйон гривень. Окрім того, компанія має намір повністю забезпечити всім необхідним область для боротьби з коронавірусом. Зокрема, апаратами штучної вентиляції легень.

Ми знаємо про потреби Хмельницької області, а це – 32 апарати ШВЛ, ми з першої партії маємо точно забезпечити в першу чергу всі опорні лікарні, обласну лікарню і наступними етапами маємо на меті забезпечити всі районні лікарні цим обладнанням. Ми вже забезпечимо цього тижня необхідними захисними костюмами, окулярами, рукавичками, необхідними засобами дезінфекції,
– сказав заступник гендиректора ТОВ "ЕпіцентрК" Володимир Гончаров.

В "Епіцентрі" наголошують, що допомогу від компанії отримає не лише Хмельниччина, а й інші області. Заради цього засновниками компанії Олександром та Галиною Герегами створено оперативний штаб, який вже контактує із представниками влади на місцях.