Рішення про визнання прийняв парламент Естонії. Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

До теми В естонському Талліні з'явиться площа України

Символічно, що першою стала Естонія

Очільниця української політсили виступала в парламенті країни. Вона наголосила естонським депутатам: дуже важливо й символічно, що саме їхня держава першою розглядає це питання у вищому законодавчому органі.

Саме вони першими у 1993 році визнали голодомор геноцидом українського народу, який влаштувала сталінська Росія. Ми знаємо Естонію як країну нульової толерантності до будь-якого тоталітаризму, диктатури, геноциду та іншого. І сьогодні вони першими розглянули питання про визнання геноциду, який вчинила та сама росія на території України, але вже у ХХІ столітті,
– розповіла Шуляк.

За її словами, це важливо для пам'яті тих усіх загиблих і постраждалих від рук російських окупантів.

Геноцид має бути стертим із решти світу

Шуляк наполягає, що визнання дій Росії геноцидом важливо не лише для України, але і для Європи та всього світу. Ганебна, страшна, нелюдська практика геноциду повинна бути назавжди стерта з життя світу.

"Найменші натяки й прояви на неї треба засуджувати та карати до того, як вони перетворяться на катастрофу. Світовий порядок ХХІ століття не повинен містити самої можливості геноциду. Це висока і велика місія для всіх людей доброї волі на нашій планеті. Й Естонія сьогодні зробила перший крок до того, щоб цю місію виконати", – запевнила Шуляк.

Припинити геноцид – наш спільний обов'язок

Також очільниця "Слуги народу" зауважила, що поки тривало засідання парламенту Естонії, в Маріуполі у підвалах металургійного заводу "Азовсталь" перебували жінки, діти та літні люди. На них путінський режим скидає бомби. Не виключено, що планує знов застосувати хімічну зброю, як це було тиждень тому.

"Наш спільний обов'язок сьогодні – зробити все, щоб припинити геноцид. Наш спільний обовʼязок сьогодні – зробити так, щоб він ніколи не міг повторитися в жодній країні, жодному місті світу", – заявила Шуляк.

Буча стала одним із міст Київщини, яке постраждало найбільше: дивіться відео