Про це він розповів на прес-конференції в Києві, передає "Укрінформ".

Читайте також: Ми маємо законодавчо захистити військових від таких випадків, як з Колмогоровим, – нардеп

"Я вдячний усім, хто взяв участь у моєму звільненні. Можна так сказати, що, фактично, мене витягли з полону, не більше, не менше", – заявив прикордонник.

Колгоморов додав, що згідно з рішенням Вищого спецсуду, його поновили у військовому званні, тому він обов'язково повернеться на службу в прикордонні війська.

Я думаю, я вже відпочив достатньо... На службу обов'язково, у будь-якому разі, я повернуся. Це навіть не обговорюється, іншого варіанту немає,
– запевнив чоловік.

Також, прикордонник розповів, що якби ситуація повторилася, то він вчинив би так само, як і 2014 року, коли відкрив вогонь і виконав наказ із захисту України.

"Я цей день пам'ятаю, ніколи про нього не забував, особливо останніх два роки... Як я і раніше говорив, я б вчинив так само, тому що я виконував законні накази і мав законні підстави", – сказав Колмогоров.

Також, військовослужбовець зазначив, що від повторного розгляду справи у суді очікує "об'єктивності" та розраховує, що буде "досягнуто істини".

Нагадаємо, Сергія Колмогорова засудили на 13 років за умисне вбивство, хоча він виконував службовий статут і стріляв в порушників. У 2014 році неподалік Маріуполя він відкрив вогонь по авто, водій якого під'їхав до блокпосту та подавав сигнал фарами в бік моря. На вимогу прикордонників він не зупинився, тому військові відкрили вогонь, внаслідок чого загинула жінка-пасажир. Сам водій втік на окуповану територію.

Варто зазначити, що генеральний прокурор Юрій Луценко та головний військовий прокурор Анатолій Матіос переконані, що прикордонник Сергій Колмогоров діяв з порушенням закону.

6 листопада, Вищий спеціалізований суд скасував рішення Маріупольського суду, який засудив Сергія Колмогорова до 13 років ув'язнення, і звільнив прикордонника з-під варти.