Книга вийшла в 2016 році і була розпродана в Америці тиражем понад 825 тисяч примірників. Шалений успіх зумовлений тим, що "Підземна залізниця" значно вирізняється на фоні інших романів нашого часу. Читач не лише поринає у захоплюючий сюжет, а й дізнається багато цікавого з історії. Саме тому, у квітні цього року роман "Підземна залізниця" отримав одну з найпопулярніших премій у США з 1903 року Пулітцерівську премію (Pulitzer Prize) в області художньої літератури. Колсон Вайтхед відреагував на подію в Twitter, написавши: "Ура, чорт забирай!"

Ще однією з найбільш престижних літературних нагород в США вважається Національна книжкова премія (National Book Awards), що заснована в середині минулого століття. У 2016 році "Підземна залізниця" отримала нагороду як найкращий твір художньої літератури. Але і на цьому відзнаки не закінчмлися.

Відома телеведуча Опра Уінфрі відзначила роман "Підземна залізниця" як такий, що вразив її найбільше серед інших видань. У своєму телевізійному шоу Опра ділиться з глядачами порадами, кого почитати з сучасних авторів. "Підземна залізниця" стала для неї справжнім відкриттям року разом з такими творами як "Винні зірки" Джон Грін, "Їсти, молитися, кохати" Елізабет Гілберт та, як це не дивовижно, "П’ятдесят відтінків сірого". Таким чином, роман "Підземна залізниця" увійшов у список mustread Книжкового Клубу Опри Уінфрі (Оprah's Book Club).

Навіть екс-президент США Барак Обама минулого року, оприлюднивши список книжок, які планував прочитати під час відпустки, включив роман "Підземна залізниця" у трійку найкращих. Також, у список Обами ввійшли "Дикі дні: життя серфера" Вільяма Фіннегана, "Я значить яструб" Хелен Макдональд, "Дівчина у потягу" Поли Гоукінз та фантастичний роман Ніла Стівенсона "Сім Їв".

Крім того, роман "Підземна залізниця" увійшов у список бестселерів за версією New York Times та посів почесне трете місце. А відомий інтернет-магазин Amazon, який щорічно оприлюднює список топ-книжок, що найбільше привернули увагу читачів, визначив роман Вайтхеда найкращою книгою 2016 року. Нещодавно стало відомо, що режисер картини "Місячне світло" (Moonlight), що отримала цього року премію "Оскар" в головній номінації "Найкращий фільм", Баррі Дженкінс зніме для компанії Amazon телевізійний серіал за мотивами бестселера "Підземна залізниця".

Твори Колсона Вайтхеда завжди ламають застарілі канони, і "Підземна залізниця " не є винятком з цього правила. Це новаторська робота, що віддає данину поваги історії нашого народу, при цьому форма оповіді продумана і оригінальна, зазначив Баррі Дженкінс.

Загалом, оцінюючи таку кількість нагород, якими відзначена одна книга, розумієш, що автор дійсно проникся темою, актуальність якої не втрачається з плином часу.

До речі, "Підземна залізниця" вперше публікується українською. Російськомовний варіант анонсований аж на осінь 2017 року.

Читайте також: 5 книг, що змушують подивитись на світ інакше