30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен – 114 чиновників і 96 бізнесменів.

Читайте також: Думаєте, ми підіжмемо хвіст? – посол Росії в США прокоментував санкції

Як повідомляє "Интерфакс", деякі високопоставлені чиновники в Росії, які побачили своє ім'я в списку санкцій, дали перші коментарі.

"Кремлівський список" Мінфіну США схожий на книжку "Хто є хто в російській політиці",
– заявив віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович.

За словами Дворковича, він за будь-яких обставин був би у списку, адже є членом уряду. А на думку віце-прем'єрм Дмитра Рогозіна, дії США цілком передбачувані, вони працюють на формулу "налякати і змусити".

"У тій частині санкцій, які стосуються обмежень на експорт російських озброєнь, можу сказати наступне: американці залишаються вірні собі. Вони всюди і завжди використовують принцип "двухходовочки", спочатку лякають покупців нашої зброї, потім змушують купувати тільки американське озброєння", – свважає віце-прем'єр Дмитро Рогозін.

Помічник президента РФ Андрій Фурсенко заявив, що публікація "кремлівського списку" не вплине на його діяльність.

"Звичайно, потрапляння до списку санкцій не найприємніша новина, але це, скоріше, емоційне сприйняття, але нічого іншого ніхто не очікував, і я в тому числі", – пояснив він.

Я був дещо здивований. Вони вдарили по "піаністах", які грають для всіх, а не для влади, з тих, по кому, зазвичай, пристойні люди не стріляють,
– вважає бізнес-омбудсмен Борис Титов.

Під "піаністами" він мав на увазі себе, главу РПЛ Михайла Федотова і уповноваженого при президенті РФ з прав дитини Анну Кузнєцову. Бізнесмен заявив, що вони працюють, захищаючи від влади людей.

Глава Ради з прав людини при президенті РФ Михайло Федотов вважає, що список складався виключно за формальними ознаками.

"Для того, щоб його скласти, не треба бути великим мудрецем. Досить зайти на сайт Кремля і подивитися список керівників адміністрації, радників президента, помічників президента і так далі, великих труднощів не потрібно", – зазначив він.