Де помітили установку

Фото оприлюднив морський піхотинець та OSINT-дослідник Kriegsforscher у соцмережі Х (колишній твітер). Зазначено, що "Мальву" зафіксував дальній розвідувальний безпілотник на території Бєлгородської області.

Дивіться також ЗСУ вдарили з HIMARS по ЗРК С-300/400 на території Бєлгородщини, – ЗМІ

Система належить 9-й артилерійській бригаді збройних сил Росії.


На фронті вперше побачили російську САУ "Мальва" / Фото Kriegsforscher

Першу партію цих САУ російська армія отримала у жовтні 2023 року. До цього "Мальва" проходила трирічний цикл випробувань.

Що відомо про САУ "Мальва"

Цю САУ розробляти почали ще у 2010 році у Центральному науково-дослідному інституті "Буревестник" в рамках дослідно-конструкторської роботи "Набросок".

Ресурс "Мілітарний" пише, що максимальна дальність ведення вогню гаубиці звичайними уламково-фугасними боєприпасами становить 24,7 кілометра та близько 29 кілометрів – активно-реактивними снарядами.

Аналогічні зразки озброєння, як от, французька САУ Caesar або українська "Богдана", завдяки стволу більшої довжини здатні вести вогонь на відстань до 40 кілометрів,
– уточнюють аналітики.

З боєкомплектом у 30 снарядів її вага складає 32 тонни. Це на чверть легше гусеничної "Мста-С". САУ збудована на шасі вантажівки БАЗ-6010-027, що здешевлює та пришвидшує темпи її виробництва.