Відповідні висновки розтлумачила головний прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, передає "Німецька хвиля" з посиланням на інформагентство AFP.

Хоча обставини вказують на те, що злочини, які розглядалися, не відповідають поняттю злочину проти людяності, суд звертає увагу, що на Майдані відбулися серйозні порушення людських прав,
— прокоментувала вона.

Бенсуа зауважила, що під час сутичок на Майдані відбулись "атаки, спрямовані проти цивільного населення". При цьому не вистачає інформації, яка підтверджувала б, що такі злочини мали поширений чи систематичний характер, а саме це є одним з критеріїв, який визначає поняття "злочину проти людяності".

Зараз Гаазький суд продовжує попередню перевірку наявності злочинів проти людяності в інших місцях України — в анексованому Росією Криму та на Донбасі. Так само представники суду стежать за розслідуванням у справі збитого малайзійського лайнера рейсу MH17.

Читайте також: Затримано екс-командира "Беркуту", підозрюваного у розстрілах на Майдані

Як відомо, Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, яка поширюється на злочини, скоєні на Майдані та під час конфлікту на Донбасі.