67-річна Ганна Пліхчинська одна з небагатьох, хто повернувся в деокуповане минулої осені село Степова Долина, яке зруйнували росіяни. щоденно виходить у поле з новеньким приладом для пошуку небезпечних уламків від російських снарядів.

Зверніть увагу Окупанти вдарили по дамбі Карлівського водосховища на Донеччині: яка там ситуація

Як жінка живе в майже безлюдному селі та чому стала сапером

Щодня жінка ризикує своїм життям заради корови, на ім'я Лана. Перш ніж випустити її на пасовисько, жінка шукає вибухонебезпечні предмети. Дрібні вона збирає сама, а якщо знаходить велику – позначає місце та викликає поліцейського.

Я беру, ставлю палку, бо так сказав мені той поліцейський. Намічаю, де воно, а тоді його кличу, він приходить, забирає. А такі маленькі, то я сама збираю,
– каже Ганна.

Під час бойових дій жінка разом із коровою виїхали в Черкаську область, а після деокупації повернулися у село, яке 9 місяців обстрілювали росіяни. Жодного вцілілого будинку там немає. Людей у Степовій Долині майже не залишилося, але в Ганни тут і птиця, і свіжа зелень на городі. Жінка не приховує, що їй страшно ходити з металошукачем на дорозі, але доводиться жити в нових умовах.

Відомою на весь світ Ганна Пліхчинська стала після того, як її фото опублікував польський фотограф Єнджей Новицький.

Як Ганна Пліщинська живе у забрудненому мінами селі / Фото Єнджея Новицького