Це говорить про те, що всі рішення, які ухвалюватимуть щодо України, мають бути унікальними, оскільки і сама війна унікальна для сучасної історії. До того ж, між ізраїльською системою безпеки та українською значно менше спільного, ніж того хочеться комусь бачити.

Зверніть увагу Що стане головною проблемою для України після війни та як зберегти демократію

По-друге, Ізраїлю протистояв колективний схід, але який не був одноосібною та високо-боєздатною мілітарною силою у світі. Своєю чергою Росія, навіть зараз, знекровлена та виснажена є загрозою для своїх сусідів і навіть у світі. У тій самій Африці, наприклад.

До того ж, важливим аспектом продовжує залишатися наявність ядерної зброї в Росії, що саме собою протистояння та загрози виводить до кардинально інших гарантій безпеки. Настільки явної загрози в Ізраїлю, за всіх старань Ірану, досі поки що немає і не буде.

По-третє... Чинник відсутності Ізраїлю в НАТО. Це не застосовується для України. Адже Ізраїль протистояв країнам, які загрожували та загрожують його існуванню, але не НАТО. Своєю чергою Україна протистоїть країні, яка є постійною та незмінною загрозою для країн НАТО.

І лише Україна у складі НАТО цю загрозу зможе мінімізувати.
Це лише кілька моментів, які вже говорять про недієздатність ізраїльської моделі для України. Україні потрібна українська модель безпеки та жодна інша. Залиште сов у спокої, поверніть глобуси дітям.