Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, так само окупанти діяли на Херсонщині.

Читайте також Хаос в Енергодарі та решті окупованого Запоріжжя: вороги тікають, мародерять і палять документи

Окупанти розпочали ротацію

Світан зазначив, що військові об’єкти росіян часто розміщені у населених пунктах. Він підкреслив, що на правому березі Дніпра на Херсонщині загарбники під прикриттям "евакуації" цивільних виводили свої військові колони.

Це режим ротації. Вони виводили свої частини від удару, техніку з 30-кілометрової зони, назад заводили піших піхотинців. Мотопіхотних підрозділів у них дуже мало. Загалом це піхота та стрілки. Тобто назад можуть заходити стрілки та бути в режимі оборони,
– пояснив він.

Військовий експерт додав, що ворог хоче показати, що нібито хвилюється за цивільних мешканців. Насправді росіяни розпочинають ротації у своєму війську.

Світан про "евакуацію" із Запорізької області: дивіться відео

"Евакуація" із Запорізької області: висновки ISW

  • В Інституті вивчення війни зазначають, що окупаційна влада оголосила про примусове переміщення 70 тисяч людей на окупованій частині Запоріжжя. Звичайно ж, усе це замасковане під так звану "евакуацію".
  • Насправді вони хочуть вивезти вразливі групи населення, включаючи сім'ї з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку. Мовиться про примусову евакуацію мешканців 18 населених пунктів, які розкинулися уздовж південного краю Каховського водосховища та російських наземних ліній зв'язку.
  • Уже відомо про евакуацію цивільного населення з Пологівського району до Бердянська. В Інституті зазначили, що ці населені пункти розташовані далеко від лінії фронту.
  • Укладачі звіту зауважили, що росіяни повторюють сценарій Херсонської області. Там теж спочатку проводили буцімто евакуацію з прифронтових районів у жовтні та листопаді. Тоді ж ворог посилався на загрозу ударів, а також бойових дій.
  • В Інституті зазначають, що переселення людей на Запоріжжі не означає, що контрнаступ ЗСУ відбудеться саме там.