Про це повідомив заступник гендиректора "Газпром експорту" Сергій Челпанов.

"Все залежить від попиту на газ у Західній Європі. Зараз буде скорочення при нинішньому попиті на газ за рахунок транзиту через Україну. Але якщо буде зростати попит, то буде завантажена і українська система, і "Північний потік", - зазначив Челпанов.

Також, він повідомив, що обсяги транзиту через Білорусь залишаться незмінними.

Разом з тим, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вважає, що новий газопровід "Північний потік" не є конкурентом українській газотранспортній системі.

"Ми не бачимо у Північному потоці критично важливу альтернативу тим можливостям, які надає наша газотранспортна система. Відтак без України для забезпечення потреб Європи ні Росія, ні сама Європа не обійдуться. Питання полягає в іншому: як зробити так, щоб і ми, перш за все, і Європа, і Росія почувалися впевнено, комфортно, з розумінням балансу інтересів в організації саме такої системи постачання газу, яка задовольнила б усіх", - сказав Грищенко

Нагадаємо, вчора президент Росії Дмитро Медвєдєв та канцлер Німеччини Ангела Меркель урочисто відкрили першу гілку газопроводу "Північний потік", що з'єднує ці країни і проходить по дну Балтійського моря.