Про це генсек НАТО заявив під час пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок, до якої Єнс Столтенберг доєднався у режимі онлайн.

Цікаво НАТО готове назвати поведінку Росії "прямою загрозою", – ЗМІ

Плани Росії провалилися

Єнс Столтенберг наголосив, що росіянам не вдалося втілити свої плани. Вони не змогли захопити Київ і тепер відступають від Харкова. Наступ на Донбасі, як зазначає генсек НАТО, не просувається.

Столтенберг відзначив мужню боротьбу українців та наголосив, що міжнародні партнери підтримують нашу державу.

Українці мужньо захищають свою Батьківщину. Щоб допомогти їм у цьому, союзники виділили та надали Україні допомогу в безпеці на мільярди доларів,
– заявив Столтенберг.

Також генсек наголосив, що союзники висловили рішучу підтримку Україні. Крім того, Столтенберг зазначив, що підтримує вступ Фінляндії та Швеції в Альянс, назвавши це рішення історичним.

Україну потрібно підтримувати, допоки це необхідно

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що Україну потрібно підтримувати, допоки ця підтримка є необхідною.

Крім того, коментуючи перспективу членства Фінляндії та Швеції в Альянсі, Бербок зазначила, що вони вже члени Альянсу, хіба що "без членського квитка".

81-й день повномасштабної війни: головне

  • Станом на 15 травня українські захисники та захисниці ліквідували близько 27 400 російських окупантів.
  • Уночі російські окупанти завдали ракетного удару по Львівщині. Унаслідок цього військовий об'єкт у Яворівському районі зруйнований.
  • За даними розвідки Міністерства оборони Британії, Росія втратила у війні в Україні третину зі своїх наземних бойових сил. Моральний дух особового складу окупантів – вкрай низький. Крім того, там вважають, що протягом місяця російська армія не зможе піти у наступ через втрати.
  • Україна розгромила окупантів у Чорнобаївці – це сталось удвадцяте. Ворожі боєприпаси досі детонують.

Цікаво – потужне відео з тренувань ЗСУ: дивіться відео