У зоні ООС найгарячіше

В оперативному зведенні Генштабу також повідомили, що окупанти готуються до активних дій на Новопавлівському й Запорізькому напрямках.

Увага 29 450 знищених окупантів і ракетні атаки по Запоріжжю та Кривому Рогу: основне за 91 день війни

На Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках ворожа армія намагалася здійснювати наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Берестове, Липове і Ниркове. Однак успіху росіяни не мали та відійшли на раніше зайняті позиції,
– наголосили у Генштабі.

Волинський і Поліський напрямки

Ситуація у цих напрямках без змін. У кінці травня цього року на полігонах у Брестській, Вітебській, Гродненській, Мінській та Могильовській областях заплановано проведення практичних дій підрозділів Збройних Сил Білорусі.

У Генштабі зауважили, що згідно з планом зазначених заходів передбачається зняття зі зберігання озброєння та військової техніки та здійснення маршів.

Сіверський напрямок

Противник продовжує прикриття ділянки російського-українсько кордону в Брянській та Курській областях. З метою недопущення перекидання підрозділів українських військ на інші напрямки ворог обстрілює об'єкти цивільної та військової інфраструктури у прикордонних районах.

Слобожанський напрямок

Росіяни здійснюють систематичний вогневий вплив високої інтенсивності по районах зосередження українських військ. Підрозділи агресора обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Краснопілля Сумської області, а також Тернова, Руські Тишки, Довгеньке та Нова Дмитрівка Харківської області.

Ворог намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів в районах міст Ізюм та Слов’янськ. Здійснив спроби штурмових та наступальних дій в районах Довгенького Харківської області та Богородичного Донецької області, успіху не мав, з втратами відійшов,
– йдеться у зведенні Генштабу.

Донецький напрямок

Противник завдає артилерійських та авіаційних ударів в районах Лиману та Комишувахи Донецької області і Сєвєродонецька та Новозванівки на Луганщині.

Противник здійснив спроби наступальних та штурмових дій на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках в районах населених пунктів Берестове, Липове і Ниркове, успіху не мав, відійшов на раніше зайняті рубежі.

Авдіївський напрямок

Російські окупанти вели безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Красногорівка, Кам’янка, Авдіївка та Піски. Противник здійснив авіаційні удари та артилерійські обстріли в районах Мар’їнки, Микільського, Полтавки та Оріхова.

Південнобузький напрямок

Ворожі підрозділи намагалися покращити тактичне положення у напрямку Миколаєва та забезпечити вихід на адміністративні кордони Херсонської області.

Росіяни обстріляли позиції українських військ та цивільну інфраструктуру в районах Новоолександрівки, Трудолюбівки, Новопавлівки, Благодатного та Посад-Покровського.

Водночас противник продовжує зазнавати втрат особового складу та військової техніки.

Регулярно надходить інформація щодо зосередження значної кількості поранених російських військовослужбовців у лікувальних закладах прикордонних з Україною населених пунктів,
– додали у Генштабі.

До слова, від початку повномасштабного вторгнення наші захисники ліквідували 29 450 російських окупантів.

Зверніть увагу – це початок анексії Донеччини, – Андрющенко про примусову депортацію з Маріуполя: дивіться відео