Космічна кіноепопея "Зоряні війни" наробила справжнього галасу! Не тільки тому, що це продовження епізодів 30-річної давнини, і що працювала над фільмом нова команда. Цікавість до кіносаги підігрівалась ще й поверненням у неї акторів, які прославили її десятки років тому.

Читайте також: Як Star Wars змінили світ

Керрі Фішер – принцеса Лея Органа

За акторську кар’єру Фішер, починаючи з 1975 року, знялась у 180 фільмах. Але "Зоряні війни", безумовно, візитівка актриси. У всьому світі її знають саме як принцесу Лею.

Нині актрисі 59 років. Щоб повернутись на цю роль через 30 років, Керрі мусила побороти зайві 15 кілограмів – саме таку умову висунули їй творці нових "Зоряних воєн". У 1977 році, коли вона вперше зіграла Лею, у 4 епізоді "Зоряних воєн" – "Нова надія", актриса важила 47 кілограмів.

Останні роки Керрі активно знімалась у телевізійних фільмах та шоу. У ролі самої себе епізодично з'явилась у відомих українському глядачу серіалах "Секс і місто" (2005) і "Теорія великого вибуху" (2014).

А ще вона має французького бульдога на ім'я Гері, який також є зіркою – тільки соцмереж, він навіть має там свою сторінку. Керрі часто з'являється з улюбленцем на публіці, і навіть – на телевізійних шоу.

Гаррісон Форд – капітан Хан Соло

Світ, і не тільки кіношний, знає Гаррісона у двох іпостасях – як непереможного космічного капітана Хана Соло, і не менш героїчного вченого і шукача пригод Індіану Джонса.

Серед своїх колег по зоряно-військовому цеху 73-річний Форд – найуспішніший актор, зірка так званого "першого ешелону". Один з нещодавніх фільмів, в якому Форд запам’ятався глядачам – "Гра Ендера" (2013). Загалом актор знявся у понад 230 фільмів.

Вже на другий день зйомок у "Пробудженні сили" Хана-Гаррісона наздогнав нещасний випадок: на зйомочному майданчику на нього впали двері його ж власного космічного корабля і зламали акторові ногу. Зйомки довелось перенести на якийсь час.

Ще раніше актор, який має ліцензію пілота, неодноразово потрапляв у авіакатастрофи.

Марк Гемілл — джедай Люк Скайвокер, брат Леї

На рахунку 64-річного актора – робота над 295 фільмами. Роль Люка Скайвокера – найвідоміша і найуспішніша для Марка.

Після зйомок у перших епізодах "Зоряних воєн" (точніше, 4,5 і 6 епізодів кіно саги – у 1977, 1980 1983 роках відповідно) актор успішно працював на Бродвеї, займався озвученням мультфільмів та комп'ютерних ігор, а також — створенням коміксів. До слова – це Гемілл озвучував Джокера у мультсеріалах та іграх про Бетмена.

Одна з останніх акторських робіт Марка – роль професора Арнольда у "Kingsman: Секретна служба" (2015).

Автори "Пробудження сили" інтригували і називали відсутність героя Гемілла на постерах і у трейлері фільму невипадковою. Що це за сюрприз – вже скоро дізнаємось.

Пітер Мейх'ю – вукі Чубакка

Пітер відомий світу не лише як актор, але й як людина зі зростом 2 метри 21 сантиметр. Власне, і Чубакка своїм зростом завдячує не гримерам і костюмерам, а генетиці актора.

Нині Мейх'ю 71 рік, і він має у своєму творчому доробку 30 фільмів. Але окрім Чубакки складно назвати якусь іншу його визначну або хоча б відому роль. Навіть у серіалі "Лузери" він грає Чубакку.

Ентоні Деніелс — андроїд C-3PO

69-річний Ентоні має у акторському доробку понад 70 фільмів. Роль емоційного андроїда для нього – знакова у кар’єрі. Але, на відміну від інших акторів, Деніелс знявся у всіх частинах "Зоряних воєн".

Останні роки працював над озвучкою мультсеріалів на тему "Зоряних воєн": "Клонічні війни", "Нові хроніки Йоди".

В одному з інтерв'ю актор розповів, що після "Зоряних воєн" полюбив фантастику. Одним з найулюбленіших назвав кіно "Скажений Макс".

Кенні Бейкер – дроїд R2-D2

Кенні так само працював над роллю улюбленого фанами робота R2-D2 у всіх епізодах "Зоряних воєн". Загалом 81-річний актор має у акторському "чемодані" 48 картин.

Завдяки своїй специфічній зовнішності – 112 сантиметрів зросту – часто грав гномів і ельфів, зокрема – у серіалі "Хроніки Нарнії: Принц Каспіан і плавання "Світанкового подорожнього" (1989) і у фільмі "Флеш Гордон" (1980).

Останні роботи актора – на телебаченні і в озвучці.

Спробуйте гру від "24": "Зоряні війни: бій за галактику"