Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Якби в ЗСУ влаштовували конкурс "Розвідник року", то у 2016-му році, на мій погляд, ця незвичайна людина отримала б беззастережно перше місце. За результатами – він кращий. Руслан Пустовойт, позивний "Павук", боєць 7-го батальйону "Правого сектора" "Аратта", а зараз – командир взводу 54-го розвідувального батальйону", – йдеться у дописі.

Журналіст навів кілька героїчних фактів з військового життя Руслана у зоні АТО. Зокрема, 27 червня за командуванням "Павука" сили АТО захопили опорний пункт бойовиків під Маріуполем, не втративши жодного бійця. Також успішне захоплення опорного пункту було вперше проведене без артпідготовки.

Протягом 2016 року Руслан Пустовойт привів найбільше полонених бойовиків – 9 осіб, яких той взяв у бою зі зброєю в руках.

"8 жовтня 2016 року проникнувши на територію, контрольовану противником, в тил взводного опорного пункту висота "Зухвалий", група під командуванням Руслана захопила командира цього опорного пункту 9-го мотострілецького полку 1-го армійського корпусу РФ Михайла Філімонова, одного з найдосвідченіших командирів бойовиків, який з 2014-го воював снайпером і хвалився, що любить "жахати укрів", – зазначив Бутусов.

Читайте також: Історія зі зниклими розвідниками дуже дивна, – відомий волонтер

І ще один подвиг бійця – 22 жовтня 2016 року виконуючи небезпечне бойове завдання у районі опорного пункту ворога "Зухвалий", "Павук" пішов у головному дозорі, зіткнувся із засідкою ворога у 30 метрах. Тоді у бою військовий отримав важке поранення.

Буду звертатися, щоб Руслан був представлений до отримання звання "Народний герой України" і нагородної зброї. Цей чудовий воїн заслуговує найвищих нагород України, а його знання і досвід вимагають уважного вивчення. Такі історії треба вивчати на уроках історії України, знімати кіно і телепрограми. Такими повинна пишатися вся країна,
– наголосив журналіст.