Пряма трансляція на
Останні випуски

Гідний приклад: хто з колег допоміг викрити суддю, який відверто захищав інтереси Фірташа

Про залежних суддів знають всі, а от про сміливих – ні. А такі служителі Феміди в Україні є.

Я, наприклад, вимагаю звільнення голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка.

Читайте також: Як відправити за ґрати президента-корупціонера

Разом з правозахисником Романом Маселком ми звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з вимогою зняти мантію з людини, яка відверто відстоювала не закон, а інтереси Дмитра Фірташа. Олігарх, який контролює виробництво добрив в Україні, має один з хімічних заводів якраз у Черкасах.

Суддя Володимир Бабенко
Суддя Володимир Бабенко

З весни 2015 року Бабенко відчайдушно бореться за свою посаду. Голова апеляційного суду області – це велике крісло в суддівській ієрархії. Але ми змогли довести порушення Бабенком законів. Вища кваліфікаційна комісія суддів відкрила провадження, заслухала наші свідчення і рекомендувала звільнити Бабенка.

Читайте також: Як декларування для громадських активістів допомагає антиукраїнській пропаганді у Європі

Той звернувся до Верховного суду з проханням скасувати це ріщення. Але днями і Верховний суд підтвердив нашу правоту та правомірність оцінки про несумісність Бабенка з посадою судді.

Найкраще у цій історії – хто допоміг викрити Бабенка. Це зробив суддя його ж суду Сергій Бондаренко. Голова суду відкрито вимагав від судді ухвалити рішення про виселення шкільної вчительки з гуртожитку в інтересах підприємства Фірташа. У відповідь суд Черкащини мав безоплатно отримати приміщення для святкування.

Суддя Сергій Бондаренко не просто не виконав протизаконну вказівку голови суду. Він ухвалив рішення в інтересах вчительки. Ще й записав на диктофон розмови, як голова суду на нього тиснув. Саме це і стало головним доказом проти Бабенка.

Суддя Сергія Бондаренко
Суддя Сергій Бондаренко

Таких, як Сергій, у світі називають whistleblowers. Дослівно – це люди, які свистять у свисток. Коли вони бачать свавілля, небезпеку, а від суспільства це приховується. Зараз Європарламент пропонує прийняти обов’язкове для всієї Європи законодавство про спеціальний захист таких whistleblowers.

Я інформую наших західних колег, що такі люди є і в Україні, і навіть серед суддів.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі