Гадаю, багато хто в Україні дивився на ці кадри, і думав: "А коли у нас таке буде?". А все у наших руках, і багато що в нас вже виходить.

Читайте також: Як декларування для громадських активістів допомагає антиукраїнській пропаганді у Європі

Всі посадовці, і Порошенко у тому числі, в Україні вже 3-ій рік поспіль звітують про своє майно. Це результат дії нового антикорупційного законодавства, до набуття сили якого ми доклали чимало зусиль. У 1-ій е-декларації Порошенка журналістка Наталка Седлецька виявила брехню – президент не вказав там його іспанську віллу.

Вілла Петра Порошенка у Іспанії
Вілла Петра Порошенка в Іспанії

До речі, справа корейського президента теж почалася з журналістського розслідування. У парламентському комітеті з протидії корупції дійшли висновку, що приховування інформації про віллу президентом України підпадає під кримінальну відповідальність.

Читайте також: Як ми докотились до того, що майданівців судять після Революції Гідності

Інший добрий результат в Україні: робота Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури. Сьогодні про свої корупційні домовленості з Порошенком охоче розповідає депутат Олександр Онищенко. Саме розслідування НАБУ і САП змусило Онищенка спочатку втекти до Іспанії, а там почати розповідати про Порошенка, який не прикрив. Саме тому важливо зруйнувати кругову поруку між топ-корупціонерами, і у нас це виходить.

Поставити корумпованого президента перед законом у Південній Кореї допомогли громадяни, які десятками тисяч виходили на вулицю з вимогою імпічменту. Ми теж це робили. Що нам ще залишилося зробити, щоб побачити топ-корупціонерів за ґратами – це утворити незалежний Антикорупційний суд. У Кореї знайшлися судді, які здійснили стосовно до президента, так і щодо боса величезної компанії Samsung.

Головне, щоб кожен з нас пам’ятав, як казав французький король: "Держава – це я".