Журналісти видання оприлюднили результати розслідування "Дружочки". Його фігурантами є глава головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов та вже колишній заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі.

Читайте також Сім'ю скандального Гогілашвілі охороняє підрозділ СБУ Альфа, – Bihus.info

Ймовірно, авто з Будановим помічали біля будинку Гогілашвілі

Місяцями журналісти фіксували, як із території маєтку у селі Хотів під Києвом, де проживає Гогілашвілі та його дружина Марія Левченко, виїжджала чорна автівка Volvo на номерах прикриття. Її супроводжував позашляховик Nissan – теж на номерах прикриття.

Крім кортежу та охорони, розслідувачі помітили посилені заходи безпеки перед виїздом Volvo. З'ясувалося, що авто – частина автопарку підрозділу Служби безпеки України. Згодом журналісти зафіксували той же кортеж і з тими ж номерами прикриття на в'їзді до головного управління розвідки Міноборони.


Авто з, ймовірно, Будановим бачили біля дому Гогілашвілі / Скриншот "Слідство.Інфо"

Далі розслідувачі проаналізували соцмережі та виявили, що Гогілашвілі, його дружина Марія Левченко та її сестра у мережі дружать з Маріанною Будановою, яка є дружиною Кирила Буданова. Крім того, Гогілашвілі викладав спільні фото з головним військовим розвідником, зроблені у серпні 2021 року.

Тому, підсумували журналісти, у кортежі з посиленими заходами безпеки може їздити саме Буданов.


Гогілашвілі й Буданов мають спільні фото / Інстаграм Олександра Гогілашвілі

Чому взаємодія Буданова і Гогілашвілі може бути небезпечна

Буданов керує розвідкою майже 1,5 року. Управління є одним із найважливіших органів у боротьбі з російською агресією. Особливо воно цінне в умовах ризику повномасштабного вторгнення Росії на початку 2022 року. А у Гогілашвілі, за інформацією ЗМІ, може бути російський паспорт.

Їхня взаємодія та ймовірне спільне проживання, зазначають розслідувачі, може стати загрозою для нацбезпеки України. Наразі у розвідці Міноборони виданню цю інформацію не прокоментували.

Будинок належить бізнесменам-порушникам

Також журналісти з'ясували, що будинок у якому мешкає Гогілашвілі з дружиною та, ймовірно, Будановим, належить Діані Стрелковській – ексдружині бізнесмена В'ячеслава Стрелковського. Компанії з їхньої орбіти фігурують у десятках кримінальних проваджень. Вони здебільшого стосуються схем ухилення від сплати податків. За жодною зі справ бізнесмени не є підозрюваними.

Стрелковський коментарів розслідувачам також не надав, як і Гогілашвілі та Левченко.

Деталі про маєток

Територія, де розташований будинок, займає понад 350 квадратних метрів та оточена високим парканом. Крім будинку, там є ще одна будівля, пост охорони, басейн, альтанка та, ймовірно, навіть власний курник. Експерт з нерухомості Юрій Піта оцінив, що довгострокова оренда такого маєтку коштує приблизно 40 – 54 тисячі гривень на місяць.

Ексзаступник міністра разом з дружиною отримував приблизно 64 тисячі гривень щомісяця. У 2020 році подружжя придбало 2 автівки. А Гогілашвілі відклав ще й 200 тисяч гривень готівки. Тому можна припустити, що Левченко та Гогілашвілі навряд чи могли дозволити собі оренду такого маєтку.


Будинок, який орендує Гогілашвілі та його дружина / Фото "Слідство.Інфо"

Розслідування "Слідство.Інфо" про зв'язок Буданова і Гогілашвілі: дивіться відео