24 Канал спільно із партнером Pepsi згадує про бразильців-героїв фіналу Ліги чемпіонів. Жоден вирішальний матч турніру у XXI сторіччі не обходився без бодай одного гравця з Бразилії.

До теми Шлях Реала у фінал Ліги чемпіонів: легка група, божевільні сейви Луніна та камбек імені Хоселу

Сімом представникам країни "чарівників м'яча" вдавалось відзначитись у фіналі Ліги чемпіонів. Висока ймовірність того, що у фіналі-2024 це знову станеться, адже лідерами атаки фаворита матчу мадридського Реала є бразильці Вінісіус та Родріго.

2002 рік. Лусіо (Реал – Баєр)

Цікаво, що першим з бразильців у фіналі Ліги чемпіонів відзначився захисник. У 2002 році Реалу з Роберто Карлосом протистояв Баєр, де лідером центру оборони був Лусіо.

І якщо перший запам'ятався асистом на Зідана, то гравцю німецького клубу вдалось зрівняти рахунок перед цим. Лусіо відгукнувся на подачу Шнайдера та головою вразив ворота мадридців.

Відео голу Лусіо (з 02:42):

2004 рік. Карлос Альберто (Порту – Монако)

У чемпіонському складі Порту Жозе Моурінью домінували в основному португальці. На фінал проти Монако в основі було дев'ять місцевих гравців, а також бразильці Карлос Альберто та Дерлей.

Першому як раз вдалось відкрити рахунок перед перервою. Альберто красиво з розвороту вразив ворота Монако та розпочав розгром французів (3:0).

Як Карлос Альберто вразив ворота Монако (з 02:58):

2006 рік. Жуліано Беллетті (Барселона – Арсенал)

Ще один бразильський захисник, який забив у фіналі ЛЧ. У 2006 році в основі Барселони грали Едмілсон та Роналдінью, але героєм матчу зміг стати Беллетті.

Правий захисник з'явився на поле на 71 хвилині і вже за дев'ять обертів секундної стрілки купався в обіймах партнерів. Жуліано відгукнувся на пас від Ларссона та з дуже гострого кута пробив поміж ніг Алмунії, змусивши Арсенал капітулювати.

Супергол Беллетті Арсеналу (з 07:06):

2014 рік. Марсело (Реал – Атлетіко)

Важко повірити, але у 2014 році Марсело не вийшов в основі Реала на фінал проти Атлетіко. З перших хвилин у Карло Анчелотті грав на лівому фланзі захисту Фабіо Коентрау. Португалець поступився бразильцю місцем на полі на 59 хвилині, коли Реал програвав 0:1.

"Бланкос" вдалось витягнути матч в екстратайми завдяки пізньому голу Рамоса. А там Реал вже добив суперника по дербі. Один із голів і забив Марсело, який красиво пройшов з флангу в центр та пробив Куртуа з лінії карного майданчика.

Марсело забиває у ворота Куртуа:

2015 рік. Неймар (Барселона – Ювентус)

Неймар був зіркою та одним із лідерів Барси 2014-2015. У тому сезоні ЛЧ нападник забив 10 голів, розділивши звання найкращого бомбардира турніру із Роналду та Мессі.

Зробити це йому дозволив як раз гол у фіналі проти Ювентуса. За рахунку 2:1 у компенсований час Неймар з партнерами вибіг у контратаку та вразив ворота Буффона після пасу від Педро.

Неймар ставить крапку у фіналі ЛЧ-2015:

2017 рік. Каземіро (Реал – Ювентус)

Вже за два роки Буффону знову довелось витягувати м'яч із сітки після удару бразильця. Цього разу вже Каземіро долучився до побиття Ювентуса у фіналі.

Варто знати Серії пенальті у фіналах Ліги чемпіонів: шлях Шевченка від героя до антигероя та реванш Челсі

При цьому гол бразильського хавбека став вирішальним, адже був забитий за рахунку 1:1. М'яч дуже вдало ліг на ногу Каземіро, який красивим дальнім ударом відправив снаряд у сітку воріт туринців.

Відео голу Каземіро:

2022 рік. Вінісіус Жуніор (Реал – Ліверпуль)

Останнім поки бразильцем з голом у фіналі Ліги чемпіонів є чинний лідер Реала Вінісіус. Два роки тому нападнику вдалось вразити ворота Ліверпуля в другому таймі.

Віні відклеївся від Александера-Арнольда та вдало замкнув простріл від Вальверде. Цей гол разом із диво-сейвами від Куртуа тоді приніс Реалу останній поки Кубок чемпіонів. Можливо, 1 червня нападнику вдасться знову витягнути мадридців у вирішальному матчі.