НАБУ проти ГПУ і СБУ

Керівництво НАБУ продовжує баталії проти Генпрокуратури та СБУ у справі Діни Пімахової. У п'ятницю олії у вогонь долив Петро Порошенко, який порівняв конфлікт з латиноамериканським карнавалом.

Президент Петро Порошенко заявив, що конфлікт, який розгорівся між НАБУ і Генпрокуратурою через розслідування корупції в Державній міграційній службі нагадує латиноамериканський карнавал.

Читайте також: Це чергова атака на НАБУ, спрямована на залякування детективів, – експерт

Шуму, галасу і пір'я стільки, що часом це дійство нагадує якийсь латиноамериканський карнавал,
– процитував Порошенка його прес-секретар Святослав Цеголко.

Артем Ситник у боргу не залишився – заявив, що деякі керівники держави та правоохоронних органів намагаються зупинити антикорупційну реформу.

Цікава деталь – і "бурштинову" справу, і справу про корупцію в Міграційній службі, за словами Ситника, НАБУ проводило однаковими методами спільно з американським Федеральним Бюро розслідувань.

Масляков і КВН

Олександр Масляков пішов з посади директора Московського молодіжного центру "Планета КВН" – начебто за власним бажанням.

Читайте також: Як КВН потрапив "під ковпак" ФСБ: дослідження НАТО

Однак російське відділення Transparency International переконує, що його запідозрили у фінансових махінаціях. Масляков був справді "кмітливим" – і не дотримувався обмежень і заборон, які накладені законом на керівників державних унітарних підприємств.

Транш від Єврокомісії

Європейська комісія не перерахує третій транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі 600 млн євро. в рамках програми, затвердженої в 2015 році. Причина очікувана – Україна більшу частину зобов'язань виконала, але не всі.

Читайте також: В Єврокомісії озвучили нові деталі "плану Маршалла" для України

Водночас Європейська комісія готова розглянути питання про подальшу макрофінансової допомоги Україні – якщо активізує реформи.

День боротьби зі СНІДом

1 грудня – у світі відзначають Міжнародний день солідарності з інфікованими СНІДом. Як зазначають у Мінохорони здоров'я України, в нашій країні щонайменше 238 тисяч осіб – ВІЛ-позитивні.

Читайте також: Як вилікувати ВІЛ: новації вчених у пошуках ліків

Будьте обережні: хоча є лише 3 способи заразитись (незахищений статевий акт, через кров, а також від матері до дитини під час вагітності), однак небезпека може підстерегти будь-кого. Детальніше – читайте за посиланням.

Найбільше ВІЛ-інфікованих зареєстровано в Одеській області

Найбільше ВІЛ-інфікованих зареєстровано в Одеській області

Споживчий кошик

За останні два роки гречка вперше коштує менше 20 гривень за кілограм. Також у листопаді подешевшали свинина та куряча тушка.

"За листопад зростання спостерігалося на 14 найменувань товарів із 23-ох, що підлягають державному моніторингу. Так, вершкове масло тепер коштує 160 гривень за кілограм. Це на 6 гривень більше, ніж раніше. Є і приємна новина — знизилася ціна на гречку", – повідомив директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Найбільше у листопаді зросли ціни на яловичину, сало і сметану, а також – подорожчав хліб. Зате подешевшали свинина, куряча тушка і гречка.

Свинина подешевшала більше, ніж на 3 грн, курка в тушці – на 1,5 грн, і крупа гречана – на 1,3 грн. Тепер за кілограм свинини доведеться заплатити 98,5 грн, за кілограм курки – 53 грн, а гречки – 19 грн,
– додав він.