Про це пише видання "Главком".

"Скандальне затримання Гуртового в Ізраїлі потягне за собою ланцюжок гучних викриттів. Спливе зв'язок Гонтаревої з фактичними власниками "Платинума", стане очевидним, що гонтаревський Нацбанк не просто сприяв розкраданню державних коштів, а працював в корупційній зв'язці з фінансистами "сім'ї" Януковича", — пише видання.

Як зазначає сайт, банк ще з початку минулого року з великими труднощами віддає вклади населення: чутки про введення в нього тимчасової адміністрації ходять давно. На початку жовтня забрати свій депозит в сумі 250 мільйонів гривень з "Платинума" спробувала компанія "МТС Україна", але гроші їй не віддали.

"На думку банкірів, непотоплюваність "Платинума" викликана тісними зв'язками його фактичних власників і топ-менеджменту з главою НБУ Валерією Гонтаревої. Продажем "Платинум Банку" в 2013 році його нинішнім власникам займалася компанія Гонтаревої "Інвестиційний капітал України" (ICU). Бізнес-партнер Валерії Гонтаревої Макар Пасенюк увійшов до наглядової ради "Платинум Банку", — пише видання.

Крім того, в минулому році Гонтарева запросила на роботу в НБУ колишнього в.о. голови правління "Платинум Банк" Катерину Рожкову, яка в січні 2016 року почала виконувати обов'язки заступника голови НБУ, фактично ставши "правою рукою" Валерії Гонтаревої.

Як зазначає "Главком", призначенню Рожкової не завадив той факт, що проти неї порушено кримінальну справу.

"Підлегла Валерії Гонтаревої з грудня 2013 по лютий 2014 року виводить з банку в офшори 75 мільйонів доларів. Це були гроші вкладників банку, які під час революції на Майдані перекочували за кордон. У на початку 2015 року банк почав тонути. На допомогу власникам банку прийшла Валерія Гонтарєва: на "Платинум" щедро полилися державні гроші у вигляді рефінансування", — стверджує видання.

На думку народного депутата Ігоря Луценка, Гонтарева в особі свого нового заступника знайшла фахівця з різних протизаконних фінансових схем, і на даний момент робить все, щоб прикрити Рожкову, і, відповідно, "Платинум Банк". Однак затримання Гуртового може привести до того, що фінансові махінації, які тягнуться до голови НБУ, стануть надбанням громадськості.

"Історія з "Платинум Банк" для Гонтаревої — це прямий доказ корупції вищих посадових осіб. На фінансовому ринку всі знають, що за "Платинум Банком" стоїть Саша Янукович, бізнесом якого керують одеські бізнесмени Олександр Грановський і Борис Кауфман", — цитує "Главком" журналіста Олександра Дубинського.

Автори розслідування впевнені, що "найближчим часом Нацбанку доведеться активно гасити пожежу: інакше разом з "Платинум" піде на дно і сама Валерія Гонтарєва".

Нагадаємо, Асоціація "Український кредитно-банківський союз" звинуватила Валерію Гонтареву в корупції.