Віталій Кім розповів у інтерв'ю "Радіо Свобода", що для нього повномасштабна війна Росії проти України була сюрпризом. Посадовець визнав, що область могли підготувати краще, пише 24 Канал.

Дивіться також Крим, Буданов та український Бєлгород: чого Путін не побачив на "мапі без України"

Що Віталій Кім розповів про початок вторгнення

"Я вважав, чи вважаю себе розумним. Та це один із моїх прогнозів, невеликої кількості прогнозів, які не справдились. Я не вірив у повномасштабне вторгнення. Особисто я не готувався до цього, тому для мене це було сюрпризом", – заявив Віталій Кім.

Глава Миколаївської обласної військової адміністрації відповів на питання, чи готували область до повномасштабного вторгнення.

Ні. Ні, не готували. Ми робили, що потрібно робити, але ми могли зробити набагато більше, якщо б були впевнені, але як кажуть: "Знав би де впадеш, то сіна підстелив би",
– сказав глава ОВА.

Він також пояснив, що тероборона Миколаївщини ще 24 лютого була в стані мирного часу. Щоправда, зауважив, що голови державних адміністрацій незадовго до війни пройшли курс від Офісу Президента про взаємодію з військовими по військово-цивільній обороні.

Збіг, чи так було заплановано, я не знаю, але ми його проходили,
– пояснив глава Миколаївської ОВА.

Він уточнив, що навчання стосувалось військової справи.

Віталій Кім про оборону міста, колаборантів в ОВА, туристичний сезон та політичні амбіції: дивіться відео

Коротко про звільнення Миколаївщини

  • Бої за Миколаївщину точились з окупантами, починаючи з повномасштабного вторгнення росіян і до листопада 2022 року.
  • 11 листопада 2022 року Віталій Кім заявив, що Збройні Сили України звільнили від російських загарбників усю Миколаївську область, крім Кінбурнської коси.
  • У березні 2023 року керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк розповіла, що Кінбурнська коса перебуває під вогневим контролем українських військових. Тоді ЗСУ зачистили західну частину коси, тому ворог боявся підтягувати туди підрозділи.