Про це на своїй сторінці у Facebook написав генпрокурор Юрій Луценко.

Він уточнив, що мовиться про справу, яку розслідує департамент спеціальних розслідувань ГПУ – це справа "Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду".

Читайте також: В Києві суд арештував 10 рахунків у банках сина Азарова

"На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації", – пояснив Луценко.

Речниця генпрокурора Лариса Сарган додала, що окрім того, екс-заступнику міністра юстиції повідомлено про підозру у пособництві у вчиненні цього кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 109 КК України. Досудове розслідування триває.

"Збираються докази та перевіряються на предмет достатності та допустимості для вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення вищевказаних злочинів", – написала Сарган.