Про це повідомляє пресс-служба Генпрокуратури України.

ГПУ проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного позбавлення волі особистого секретаря Митрополита Київського і всієї України Володимира шляхом зловживання своїм службовим становищем колишнім Міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком та колишнім начальником ГУМВС України в Києві Валерієм Коряком. За результатами досудового розслідування вказаним особам заочно оголошені підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України. Наразі вони оголошені у розшук,
— йдеться у повідомленні.

Окрім того, слідством встановлено, що до скоєння злочину причетні командир та заступник командира спеціального батальйону судової міліції "Грифон" ГУ МВС України в Києві, яким також оголошені підозри за ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 365 КК України.

На час проведення досудового розслідування вказані керівники спецпідрозділу відсторонені від займаних посад, судом їм обраний запобіжний захід, не пов’язаний із позбавленням волі. Триває досудове розслідування.

Раніше заступник генерального прокурора Олег Заліско повідомив, що колишній глава МВС Віталій Захарченко за вказівкою екс-президента Віктора Януковича намагався змістити предстоятеля УМЦ МП митрополита Володимира з займаної посади.

До слова, українська Генпрокуратура веде розслідування у кримінальному провадженні стосовно екс-президента Віктора Януковича, екс-глави МВС Віталія Захарченка і екс-глави СБУ Олександра Якименка. Екс-високопосадовців підозрюють за статтею ч. 3 ст. 258 (терористичний акт, що призвів до загибелі людей) КК України.