З перших днів після призначення спецпредставником Державного департаменту Курт Волкер постійно відвідує Україну. Крім офіційних зустрічей з українським політичним та військовим керівництвом, Волкер часто виїжджає на Донбас, аби на власні очі переконатися в тому, що росіяни та сепаратисти зривають тимчасове перемир’я та порушують мінські угоди.

"Нічого дивного, що у Сполучених Штатів і Росії існують різні концепції того, як встановити мир, але ми будемо продовжувати працювати, аби до нього прийти", – таке формулювання міститься в офіційній заяві посольства США у Москві.

Американські дипломати нагадали про те, що відповідно до мінських угод для врегулювання конфлікту на сході України "завжди було необхідне поєднання політичних та безпекових заходів".

Читайте також: Корупція, арешти і принци: за що чи проти чого борються насправді в Саудівській Аравії

Своєю чергою помічник президента Росії Владислав Сурков назвав "прийнятними" лише 3 американські пропозиції стосовно розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі з 29.

"Небагато, звісно. Але все таки три – не нуль. Краще, ніж нуль", – так Сурков прокоментував хід переговорів з Волкером.

Втім, маю зазначити, що сподіватися на швидкій прогрес у переговорах не варто. І причиною тому не стільки взаємні розбіжності, скільки майбутні президентські вибори в Росії. Американці перебувають у постійному контакті з українською владою та погоджують свої мирні ініціативи з Києвом, що відверто бісить Москву.

Крім того, американський план миротворчої місії на сході України не передбачає участі в ньому російського контингенту. І саме відмова Володимира Путіна пристати на пропозиції США стала причиною зриву зустрічі з Дональдом Трампом на нещодавньому саміті у В’єтнамі. Замість повноцінних переговорів, підступний Трамп удостоїв камарада Володимира лише грайливого шестисекундного погладжування по руці. Зараз над цим провалом Путіна відверто глузує вся світова преса.