Очікування від реформи

Ми чудово розуміємо, чого хочуть громадяни України, наше завдання зараз — це привести до спільного знаменника інтереси держави, громадян та бізнесу.

Тому податкова модель, що буде представлена відповідала очікуванням у суспільстві і була приваблива з огляду інвестицій.

Якщо говорити про бізнес, то велике навантаження здійснювалось на фонд зарплати, сьогодні воно сягає 50%, у більшості країн ЄС такого навантаження немає.

Тому перший крок, який відчує бізнес — це зниження єдиного соціального внеску, його було б краще об’єднати з податком на фізичних осіб, як є у Великобританії. Це суттєво спрощує ведення бізнесу.

Гроші для бюджету

Для початку про які цифри йдеться. Якщо, наприклад, зменшити ПДВ на 1%, то це мінус 10 мільярдів гривень до бюджету. Тому ми вимушені прибирати пільги.

Кожна компанія, що займається бізнесом в Україні має розуміти, що податкова система є справедливою для всіх.

Ще одним компенсатором є спосіб, коли забрати у сільськогосподарських підприємств спеціальний режим компенсації ПДВ і для бюджету це буде плюс майже 11 мільярдів гривень.

Крім того, ми працюємо над легалізацію грального бізнесу, але за умови, якщо він буде працювати, як у цивілізованих країнах. Тому ми зараз намагаємось будувати у цій царині правильне законодавство.

Також додаткові гроші у бюджет — це боротьба з контрабандою та запобігати уникненню від сплати мит на кордоні.

Ми розуміємо, що 60% бізнесу в кожній галузі перебуває у тіні.