"Якщо ми говоримо про економіку, то, переконаний, завжди можна знайти таку компромісну формулу, яка б задовольняла і тих у Митному союзі, хто виступає з позицій захисту внутрішнього ринку, і наших експортерів, які бажають на цьому ринку працювати", – сказав Грищенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україну".

Він зазначив, що українська продукція затребувана в Росії, Казахстані та Білорусі.

"Якщо не політизувати питання, то і карамель, і верстати, і труби, і інші товари і далі будуть знаходити попит в країнах Митного союзу, приносячи користь, а не шкоду їх народним господарствам. Головне – утримуватися від спокуси використовувати, часто собі на шкоду, тарифні і нетарифні обмеження на імпорт для спроб вплинути на геополітичний вибір сусіда", – підкреслив Грищенко.

Разом з тим, міністр відзначив, що на частку країн-членів Митного союзу, які планують створювати Євразійський союз, припадає приблизно такий же обсяг української торгівлі, як і на частку всіх 27 країн-членів ЄС. "Тому ми шукаємо, і будемо продовжувати шукати прийнятну формулу взаємодії з цим об'єднанням заради відстоювання інтересів українських експортерів", – підсумував міністр.