Згодом спілка українців Ukrainer in Aachen e. V. сприяла встановленню офіційного партнерства між містом в Німеччині та Україні. Мовиться про Аахен та Чернігів. Цю інформацію члени спілки розповіли 24 каналу.

Зауважте Скільки українських біженців перебуватиме за кордоном на кінець 2022 року: невтішні прогнози НБУ

Що відомо про співпрацю між німецькою та українською стороною

У спілці пояснили, що вони ще у червні 2022 року почали перемовини щодо партнерства. Вже 30 листопада Чернігівська міська рада на сесії проголосувала за його підписання.

Згодом 14 грудня Аахен також погодив на офіційному рівні встановити дружні зв'язки з українським містом Чернігів.

Спілка Ukrainer in Aachen е. V. буде брати активну участь в розбудові партнерства та співробітництва між містами,
– заявили у спілці.

Вони також розповіли, що вже:

  • запланували протягом 17 січня – 24 лютого щотижня проводити інформативні заходи – читання, презентації, покази фільмів. Все для того, щоб покращити обізнаність людей про українську історію та нинішні події в нашій державі;
  • почали збирати гроші на генератори Чернігову;
  • організували акцію "Подаруй різдвяне тепло", в межах якої збирають подарунки дітям-сиротам, яких евакували з зони бойових дій у Львів.

Що відомо про спілку українців у Аахені

  • З 24 лютого 2022 року активісти зібрались у так звану спілку представників української громади в регіоні та місті Аахен. Вони шукали житло для українських біженців, збирали та транспортували гуманітарну допомогу в Україну та організовували проукраїнські демонстрації.
  • Також вони запланували створити Український культурний центр в регіоні та місті Аахен, намагаються інтегрувати українських біженців в німецьке суспільство та підтримувати проєкти в рамках побратимства між містами Аахеном та Черніговом.
  • Ба більше, у місті Аахен Володимира Зеленського та народ України нагородили Міжнародною премією Карла Великого за 2023 рік. Цю відому премію вручають за внесок в об'єднання Європи та захист європейських цінностей з 1950 року. Її вже отримували Вінстон Черчилль, Емануель Макрон, Конрад Аденауер та інші відомі люди.