Представники СБУ шукали неліцензійний софт для комп'ютерів, який нібито використовують у Dragon Capital. У компанії спротиву слідчим не чинили, і заявили, що усі програми на їх комп'ютерах ліцензійні.

На цьому СБУ не зупинилась. Вже за кілька годин після візиту до Dragon Capital слідчі навідалися в компанію "Укргазвидобування". Там теж вилучили комп'ютерну техніку та сервери.

Читайте також: СБУ викрила 8 компаній, які використовували шпигунські програми з Росії

Представники СБУ мотивували обшуки начебто незаконним використанням програмного забезпечення, яке компанія офіційно та легально закупила через систему Прозорро.

Пізніше у службі безпеки повідомили, що знайшли вісім компаній, які використовували заборонене нібито шпигунське програмне забезпечення російського виробництва. Та закликали усіх підприємців відмовитися від використання цього продукту.

Автор програмного забепечення "Стахановець" Михайло Яхимович, яке СБУ називає шпигунським, у ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу пояснив, чому слідчі зацікавилися його розробкою.

Читайте також: Творець програми, якого СБУ підозрює у зв'язках з ФСБ, зробив гучну заяву

Яхимович пояснив: СБУ не раз проводила обшуки і у його компанії. Восени минулого року саме через це "Стахановець" і закрив свій офіс у Києві. Тоді СБУ навідалось і додому до бізнесмена, забрали дорогі телефони, комп'ютери та планшет сина.

За його словами, таким чином СБУ тисне на бізнес. Тим паче, відкрити двері ногою вони можуть у будь-яку компанію.

Тож тепер автор "Стахановця" буде оскаржувати дії СБУ у суді. Каже, докази має беззаперечні.