У боротьбі за право потрапити до Умані, хасиди, які застрягли на кордоні Білорусі й України, виконують Гімн України в національних костюмах, розповів голова Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

До слова Паломництво хасидів в Умань у 2020 році: яка ситуація зараз – фото й відео

На опублікованих кадрах помітно, як близько 30 хасидів, одягнутих в українські вишиванки й шаровари, під гітару заспівали перший куплет державного Гімну України.

Слава Україні! Дякуємо тобі, Україно! Дякуємо, президенте Зеленський!
– вигукнули згодом українською хасиди.

Хасиди-паломники заспівали Гімн України: дивіться відео

До слова, речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі 24 каналу припустив, що цей випадок насправді міг трапитися не зовсім на білорусько-українському кордоні.

Якщо говорити те, що бачать наші співробітники, які перебувають на лінії державного кордону, то ми цього не фіксували. Де міг відбутися запис такого відео, нам достеменно не відомо,
– заявив Демченко.

Коротко про ситуацію на кордоні:

  • Хасиди, які перебувають у пункту пропуску "Нові Яриловичі", не збираються нікуди їхати. Наразі їх на кордоні зібралось близько тисячі.
  • Щодо забезпечення хасидів, що застрягли на кордоні, всім необхідним, то прикордонники співпрацюють з релігійними організаціями й дипвідомствами.
  • Тим часом Ізраїль підтримав рішення українського уряду закрити кордони для іноземців. Там бояться, що масштабне святкування може обернутися новими спалахами як в Україні, так і в Ізраїлі.