Новообраний президент Аргентини Хав'єр Мілей запропонував Володимиру Зеленському провести у своїй країні конференцію щодо досягнення миру в Україні.

Дивіться також Рок-зірка з бензопилою, що підтримує Україну: хто такий Хав’єр Мілей, який очолить Аргентину

Зеленський поспілкувався з Мілеєм

"Президент Мілей провів телефонні переговори з президентом Володимиром Зеленським і запропонував, щоб Аргентина провела конференцію між Латинською Америкою та Україною", – йдеться у публікації радниці політика із зовнішньої політики Діани Мондіно.

Напередодні президент Зеленський провів телефонну розмову з новообраним аргентинським колегою Хав'єром Мілеєм.

Зеленський привітав Мілея з перемогою у президентських виборах і подякував йому за те, що той із перших днів великої війни незмінно підтримує Україну.

Я вдячний вам за те, що ви не намагалися балансувати між добром і злом та одразу рішуче заявили про свою підтримку України. Українці все це бачили. І ми вам дуже вдячні за це,
– сказав глава держави.

Зеленський запросив Аргентину продовжити участь в імплементації "формули миру", зокрема направити свого представника на наступну зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників.

Самого Мілея Зеленський запросив відвідати Україну.

Що відомо про Хав'єра Мілея

  • Мілей виграв вибори президента, набравши 55,8% голосів проти 44,2% у міністра економіки Серджіо Масси із лівоцентристського уряду.
  • Новий президент Аргентини говорив, що виступає за відмову від встановлення відносин із Росією, Бразилією та Китаєм. Політик виступав із заявами на підтримку України у війні з Росією.
  • Водночас Мілей є прихильником Дональда Трампа та називав його "одним із найкращих президентів в історії Сполучених Штатів".