В Ісландії у чоловіка виявили відразу 2 штами коронавірусу

У чоловіка виявили відразу 2 штами коронавірусу / unsplash.com

Одразу два штами коронавірусу SARS-CoV-2 зафіксували у пацієнта з Ісландії. Це може означати, що коронавірус здатен мутувати і стати більш заразним з плином часу.

Як заявив голова біофармацевтичної компанії deCODE genetics Карі Стефанссон, це може бути перший зареєстрований випадок подвійної інфекції такого роду. Про це повідомили на сайті Reykjavík Grapevine.

Цікаво Карантин проти економіки: скільки витримає світ

Вчені переконані, що мутований другий штам може бути небезпечнішим, оскільки саме його виявляють в інфікованих людей. Якщо це так, коронавірус може мутувати і стати більш заразним з плином часу.

Однак Стефанссон не зміг підтвердити цю теорію і припустив, що це може бути збігом. Він також зазначив, що, згідно з міжнародними базами даних, мутація, знайдена у зразку, взятому у цього пацієнта з подвійною інфекцією, не виявлена ​​за межами Ісландії.

Що відомо про штами коронавірусу?Коронавіруси – це сімейство вірусів. Їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, зокрема стають патогенними для людей. 

Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.

Станом на 25 березня у світі на коронавірус захворіли 423 621 людина. Недуга забрала життя 18 910 людей. Одужати вдалося 109 154 людині.

Як вберегтися від коронавірусу:

  • часто та ретельно мити руки милом та водою;
  • не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;
  • уникати тісного контакту з хворими людьми.

Як людство боролося з недугами, що захопили весь світ: дивіться відео

 

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук