Попри це правоохоронці досі не затримали жодного підозрюваного. У лісгоспі ж відкрито визнають, що ліси не охороняють, бо держава перестала виділяти на це гроші. З початку літа тут вигоріло майже дві сотні гектарів. Рятувальники не встигають гасити пожежі.

Заступник начальника Олешківської ДПРЧ Сергій Божченко підозрює, що ліси навмисне підпалюють. Правоохоронці зафіксували, що вогонь одночасно спалахує в гущавині у кількох місцях.

Камери спостереження стоять на вишках лісгоспу. Вони допомагають виявляти осередки пожеж. Для патрулювання необхідна техніка підвищеної прохідності, яку треба заправляти, та людський ресурс,
– зазначив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Херсонській області Андрій Бєлоусов.

Протягом десятків років ліс серйозно охороняли. Тому пожежі на Херсонщині там ставалися вкрай рідко. Обласна влада прийняла рішення про заборону заходити будь-кому до лісу за температури вище 25 градусів. У розпоряджені вказується, що лісники та правоохоронці будуть патрулювати ліси. Проте така директива діє лише на папері.

Читайте також: У Львові горить завод: чорнющий стовп диму видно з різних куточків міста

За охорону лісу відповідають у лісгоспах, які уже півтора року не фінансує держава. Працівники звільняються через те, що їм не виплачують зарплату. Наразі патрулювати ліси нікому.

У нас величезна кількість працівників лісопожежних станцій, їх 450 чоловік. Наразі їх всього 33 людини. А це сім відсотків від потреби. Про яку охорону лісу може йти мова?
– прокоментував заступник начальника облуправління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко.

Відновити фінансування лісники просили Президента, Уряд та Верховну Раду, але звідти немає жодної реакції. За фактом лісових пожеж на Херсонщині поліція відкрила низку кримінальних проваджень. Підозрюваних за ними поки нема.