Про це йдеться в розслідуванні журналістів телеканалу CNN. Вони заявили, що мають документи, які свідчать що в 2007-2008 роках одна з інвестиційних груп Quartell Trading погодилась заплатити понад 3 мільйони доларів компанії Balec Trading Ventures. Документально підтверджено є переказ 900 тисяч доларів. Ці гроші мали нібито піти за "високотехнологічні меблі".

Читайте також: Американська армія збила військовий літак Су-22 в Сирії

В Міністерстві фінансів США Quartell Trading числиться фірмою, через яку виводилися гроші із російського бюджету. Цілком ймовірно, що саме розслідуванням махінацій через цю фірму і займався юрист інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський. У 2008 році він звернувся до Слідчого комітету РФ із заявою про те, що у фонду були захоплені кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету за допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ. Після цього Магнітського затримали, а потім заарештували за звинуваченням у несплаті податків. Він помер 16 листопада 2009 року в СІЗО "Матроська тиша". Смерть юриста викликала широкий міжнародний резонанс. США і ЄС ввели санкції проти осіб, причетних до кримінального переслідування і вбивства Магнітського.

Читайте також: Кривава десятка Путіна: критики президента РФ, які загадково померли

Окрім того, власником фірми Balec Ventures є громадянин Росії Ісса іль-Зейді. У 2014 році його включили до списку санкцій Міністерства фінансів США в зв'язку з діяльністю Науково-дослідного центру, який вів розробку нервово-паралітичний газів.

До слова, свого часу на російських фото з розбомбленої авіабази в Сирії знайшли контейнери з-під використаної хімічної зброї.