Ідея побувати у цих краях народилась минулого року під час написання блогу про весілля шведської принцеси Вікторії. (https://24tv.ua/blogs/showBlog.do?suchasni_printsesi&objectId=33635)

Але по-перше, ця країна для мене цікава поп-музичними ідолами 80-90-х років. Ace of Base, Roxsette, Europe, E-Type, The Cardigans, Bosson, Vacuum, ну і звісно ABBA та Army of Love. Нині музика цієї країни не така помітна на світовому олімпі, але усі початківці по замовчуванню отримують аванс через заслуги попередників.

Спробую коротко розповісти особисті враження та дати деякі поради тим, хто збирається відвідати цю країну.

Обмін грошей.

Як в усіх скандинавських країнах за обмін валют ви сплачуєте відсотки у національну казну. Тому, коли збиратиметесь міняти валюту – скидайтесь з друзями або обмінюйте більшу суму. Так ви зекономите власні гроші.

Примхи погоди.

Навесні сонце світить, але не гріє.

(різниця у фото – один день)

Наприклад при їхніх +3, мені довелось вдягати на себе все, що знайшла у валізі, натомість більшість місцевих ходили у коротких шкіряних куртках і футболках та у легких мокасинах без шкарпеток. Так хто тепер гарячі хлопці?;)

14 островів.

Стокгольм, столиця Швеції, знаходиться на 14 островах. Блукаючи вулицями, ви не помічаєте як потрапляєте на інший острів.

Місто загадкове, навіть своєю особливою присутністю людей на вулицях. По них навіть годинник можна звіряти. Людей на вулицях багато з 10 ранку до 18, з заходом сонця вони кудись зникають. Вже після 21.00 людей можна відшукати дорогою до бару та ресторану.

Хоч місто не дуже велике, карта знадобиться. Адже так легше шукати потрібні музеї та цікаві місця.

На вузеньких вулицях головний - пішохід, навіть якщо у нього горить «червоний». Переживати, що десь із-за повороту дорогу перебіжить чорна кішка – не варто. Особисто я так і не побачилась когось з роду кошачих (може теж було прохолодно), а от собаки бігали.

Відголоски предків.

Старе місто заслуговує окремої уваги. Дуже-дуже-дуже гарно! Звісно, справжня сучасна королівська родина – причаровує ще більше. Обов’язково треба побачити зміну королівського караулу та поблукати замком.

Шопінг.

Шопоголікам буде що подивитись та прикупити. Тільки варто пам’ятати, що у будні магазини працюють до 18-19. У вихідні варто пришвидшитись, адже о 17-00 все зачинено. Працюють поодинокі крамнички із сувенірами. До речі, найбільшою популярністю користуються неофіційні символи Швеції: лосі, тролі, вікінги, футболки Ібрагімовича, ну і звісно королівські причандалля.

Кухня.

Вона смачна, мені найбільше сподобалась випічка. Тісто зовсім не солодке, що дозволяє відчути усі спеції та прянощі. Смакота! Щодо спиртних напоїв – то тут сухий закон, тому не варто витрачати час на пошуки чогось міцного, адже лише в деяких магазинах продається пиво, решта - у барах та ресторанах.

Королівські звичаї, замки, гречка, що продається у аптеці, ввічливі водії, незабутнє метро, відчуття казки та легкої незавершеності дня - сюди хочеться повертатись знову і знову!

Фото: автора