Як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, такі рослини не лише псують зовнішній вигляд клумб і газонів, а й конкурують за воду, поживні речовини та світло, залишаючи іншу зелень без шансів на здоровий ріст. Як боротися з небажаними гостями на клумбах, розповідаємо далі.

До теми Прості способи покращити свій газон, не витративши ні копійки

Найпроблемніші бур’яни

Не всі бур’яни однаково шкідливі, але є ті, що особливо важко викорінити. За словами професійних садівників, до найбільш агресивних належать плющ, в’юнок, бермудська трава, пирій, сорго, зірочник середній, будяк, жовтець і лопух.

Їхній складний корінь, здатність швидко розмножуватися та стійкість до несприятливих умов роблять боротьбу з ними надзвичайно складною.

Як боротися з бур’янами

  • Ручне видалення.

Це один з найефективніших, хоча й трудомістких способів. Особливо він дієвий навесні, коли ґрунт ще м’який, а бур’яни молоді. Головне – видалити рослину до того, як вона випустить насіння.

  • Накриття брезентом або плівкою.

Щільне накриття ґрунту чорною пластиковою плівкою або брезентом на кілька тижнів або місяців може позбавити бур’яни світла й повітря. Це ефективно пригнічує ріст рослин із глибокими кореневими системами.

Косіння травиБур’яни можна видалити механічно / Фото Freepik

  • Видалення кореневої системи.

Деякі рослини мають розгалужену систему кореневищ. Щоб повністю позбутися таких бур’янів, потрібно ретельно викопати всі корені, інакше навіть невеликий фрагмент може дати нові паростки.

  • Гербіциди.

У випадку, коли механічне видалення не дає результату, доцільно використовувати хімічні засоби. Наприклад, глибоке коріння деяких рослин неможливо повністю знищити без гербіцидів. Екологічно безпечним варіантом є оцет, але для стійких бур’янів можуть знадобитися спеціальні препарати.

Профілактика – найкраща стратегія

Успіх боротьби з бур’янами часто залежить від своєчасності та системності. Варто не поспішати й видаляти бур’яни ретельно, щоб уникнути їх повторного розростання. Іноді доцільно звернутися до професіоналів, особливо якщо бур’яни поширилися значною площею

Водночас запобігти появі бур’янів легше, ніж боротися з ними після того, як вони пустили коріння. Регулярний огляд саду, своєчасне прополювання, мульчування ґрунту та підтримка здорової структури ділянки – усе це знижує ймовірність появи небажаних рослин і допомагає зберегти ваш сад у найкращому вигляді.

До речі, щоб газон був гарним й доглянутим, важливо знати, коли найкраще використовувати засоби для боротьби з бур'янами.