Обрати очільника Державного бюро розслідувань та його заступників члени комісії не можуть вже півтора року. А все це через їхню політичну заангажованість. Про це відкрито говорять і деякі народні депутати, і експерти.

"Всі члени конкурсної комісії дотичні до двох провідних фракцій – це "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", – заявив експерт антикорупційної групи Олександр Леменов.

Читайте також: Чи буде Державне бюро розслідувань незалежним органом влади

Тож ті, хто найбільше наближені до президента і мають шанси очолити ДБР. Із 19 претендентів експерти виділяють чотирьох.

Анатолій Матіос – головний військовий прокурор України. Річна його зарплата за минулий рік – 411 тисяч гривень. У декларації він вказав спільну із дружиною власність у вигляді дивідендів на суму понад 34 мільйонів гривень. 3 2011 по 2014 рік генерал-лейтенант юстиції Матіос працював у адміністрації Януковича, до цього – в СБУ.

Олексій Горащенков – колишній помічник Петра Порошенка. Зараз працює в Адміністрації Президента. Посада – перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення. Його називають "куратором Національного агентства з питань запобігання корупції".

Ольга Варченко – прокурор ГПУ. Працює в департаменті розслідувань у сфері держслужби і держвласності. Раніше народний депутат Сергій Лещенко стверджував, що цим підрозділом від Адміністрації Президента керує народний депутат від БПП Олександр Грановський. І саме цей департамент, за словами Лещенка, веде справи проти "незручних" для президента і його оточення людей.

Читайте також: В чому причина затягування запуску Державного бюро розслідувань

Юрій Македон – народний депутат від БПП. Близько 6 років був оперативником СБУ. У 2008 році став керівником напрямку у боротьбі з корупцією в судових та правоохоронних органах. Через рік звільнився зі служби безпеки та отримав ліцензію адвоката. Пізніше від партії Арсенія Яценюка "Фронт змін" пройшов до Вінницької облради. Експерти кажуть, Македон є найвигіднішим кандидатом, бо не засвітився в жодному скандалі.