Одним із інтересантів чинних корупційних схем на "Укрзалізниці" політики, журналісти та активісти називають прізвище Дубневичів.

Ярослав та Богдан Дубневичі – народні депутати України від "Блоку Петра Порошенка". З 2003 року і до приходу в політику були співзасновниками і власниками "Корпорації "КРТ". Саме з моменту отримання депутатських мандатів в 2014 належна їм "КРТ" починає одноосібно вигравати тендери "Укрзалізниці" на поставу спеціальних скріплень для залізничних колій.

Якщо в 2012 році корпорація "КРТ" мала чистих продажів в понад 700 мільйонів гривень, то в 2013 році, коли залізницю остаточно захопила так зване донецьке угрупування, продажі компанії впали майже вдвічі. Одразу після перемоги БПП на виборах у 2014 році компанія братів Дубневичів наростила продажі до 0,5 мільярда гривень, а в 2015 році перевалила за мільярд.

Та окрім закупівлі кріплення, "залізнична годівниця" – це цілий клондайк для олігархічних груп на закупівлі палива.

Після Помаранчевої революції "Укрзалізниця" закуповувала паливо в багатьох компаній. Але від 2010 року, з другим пришестям до влади Януковича та донецького клану, цю нішу між собою поділили дві групи. Одна з них – нині покійного народного депутата Ігоря Єремеєва група "Континіум".

На тендері, зазвичай, перемагає та компанія, яка запропонує найнижчу ціну. Однак в договорі на закупівлі палива для "Укрзалізниці" прописують можливість підняття ціни за додатковою угодою. І, звісно, приватні компанії цим користають. Як правило ціни піднімають на 10 відсотків. Причому кілька разів на рік. Відтак найнижча ціна перетворюється вище за ринкову.

Загалом, лише по закупівлі палива в НАБУ завершили розслідування по трьом контрактам минулого року. Назбирали чимало доказів, і передали до Антикорупційної прокуратури. Звідти отримали листа – впровадження закрили.

Читайте також: Мегаафера у Львові: як спритні податківці обікрали ціле місто

Хто стоїть за нахабними схемами, роками залишаючись недоторканними вже при нинішній владі. Чи під силу молодому міністру та рокеру-залізничнику покласти край закоренілій корупції. В чому відмінність між посадовцями та хто нестиме відповідальність за відсутність результатів цієї боротьби – дивіться у розслідуванні програми "ЦРУ".