Втім, розслідування ще триває, і безапеляційно стверджувати, що Росія випустила ракети, які їй передала Північна Корея, зарано. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону, як можна з'ясувати походження балістики, якою окупанти вдарили по нашій державі, передає 24 Канал.

Дивіться також Доведеться боротися з новітнім озброєнням, – офіцер ПС про ракети, які Росія ще не застосовувала

Як розпізнати, чиї ракети б'ють по Україні

За словами Юрія Ігната, дізнатися про те, хто саме виготовляв балістичну ракету можна лише після того, як її "приземлять" – за уламками.

Або ще краще, коли вціліють якісь рештки або ціла ракета, яка просто впала та не розірвалася. Це найкраще, коли можна подивитися, що в неї всередині, чиї там деталі, наскільки вона російська, а наскільки північнокорейська,
– зауважив Ігнат.

Також речник Повітряних сил зауважив, що і КНДР, і Росія мають однакові можливості щодо виготовлення тих чи тих ракет. Тому, що оборонно-промисловий комплекс у них в дечому схожий. КНДР теж має радянське озброєння: запаси ракет і боєприпасів.

Ігнат зазначив, що, можливо, на парадах у КНДР були саме ракети "Іскандер" (почали виготовляти за часів СРСР), і, ймовірно, про них говорили у США, заявляючи, що цими боєприпасами Росія вдарила 30 грудня та 2 січня по Україні.

Військовий уточнив, що встановити походження ракет можуть спеціальні фахівці. Якщо вони виявляться північнокорейськими, тоді також можна подивитися, які імпортні деталі в них використані.

Росія атакує Україну балістикою з КНДР: що відомо

  • Нещодавно у Байдена заявили, що за даними розвідки, Росія отримала від КНДР балістичні ракети із дальністю до 900 кілометрів. Американці стверджують, що одну ракету від Північної Кореї окупанти запустили по Запоріжжю 30 грудня, а 2 січня використали вже кілька таких ракет під час масованої атаки, зокрема, на Харків.
  • У Харкові виявили уламки ракети. Їх ретельно вивчають. За попередніми даними, виробник – не Росія.
  • У ГУР зазначили, що вивчають інформацію, отриману від США. Українська розвідка пояснила, що Росія цілком могла просити балістику у КНДР та Ірану. Втім, отримання окупантами північнокорейських ракет ще потребує підтвердження. "Коли буде все перевірено і належним чином доступно, то воно буде оприлюднено", – підкреслив Андрій Юсов.
  • У Головному управління 7 січня також наголосили, що в окупантів понад 900 одиниць. Також росіянам вдалося накопичити ракетоносії, пов'язані з системами С-300. Сукупно С-300, С-400 – це понад 10 000 боєкомплектів. Це становить серйозну загрозу, особливо для прифронтових територій.